Weleda

plastyka i malarstwo dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Warszawie

📅 środa 16.06.2010 do wtorek 31.08.2010
plastyka i malarstwo dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Warszawie

Fundacja Atelier, ul. Foksal 11 (2 piętro) zaprasza na warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Letniej Szkole Atelier

Dla dzieci:

Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat do udziału w warsztatach plastycznych – każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi i technice. Twórcza praca w małej grupie sprzyja rozwojowi zdolności manualnych i kształtowaniu dobrego gustu, ułatwia wyrażanie emocji, a przede wszystkim daje bardzo wiele radości.

Zajęcia we wtorki i czwartki: 10:00 do 12:00, A. Płotnicka

16:00 do 18:00, A. Płotnicka

Możecie być z nami tak długo, jak chcecie: tydzień, dwa tygodnie lub dwa miesiące. Zapraszamy! Zapisy już się rozpoczęły.

Dla młodzieży i dorosłych:

Jeśli chcesz poznać tajniki malarstwa i rysunku, spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach i wrażliwości – przyjdź do Atelier Foksal. Letnie warsztaty Atelier mogą być początkiem pięknej przygody i wielu wartościowych kontaktów.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wykorzystać letnie miesiące, aby nauczyć się czegoś nowego.

W Atelier Foksal można malować różnymi technikami (akwarela, tempera, olej) i rysować (węgiel, ołówek, tusz). Zajęcia prowadzą twórczy artyści, którzy stale współpracują z galeriami i muzeami, tworzą wystawy, działania plastyczne i akcje, biorą udział w projektach artystycznych, a część swojego czasu poświęcają pracy dydaktycznej.

Proces nauczania jest indywidualny i dostosowany do umiejętności uczniów. Polega na rozmowach, porównywaniu i korygowaniu prac wykonanych przez każdego ucznia. Pracujemy w małych grupach, dzięki czemu możemy inspirować się nawzajem. Warunki są bardzo dobre – piękne i dobrze wyposażone sale w dziewiętnastowiecznej kamienicy zapewniają komfort pracy. Zapewniamy materiały malarskie (farby, papier, węgiel, sztalugi, rekwizyty, martwe natury itp.).

Osoby zaawansowane i chcące przygotować się do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne mogą kontynuować naukę rysunku i malarstwa w miesiącach letnich, pod opieką artystów-pedagogów, którzy stale współpracują z Fundacją Atelier.

Zapraszamy w lipcu i sierpniu na rysunek i malarstwo

zajęcia we wtorki i czwartki: 10:00 – 13:30, W. Umiastowski

17:30 – 20:00, W. Umiastowski