FMH mobile

📅 piątek 27.08.2010
Plac Zabaw Muszkieterów

27.08.10

Uroczyste otwarcie Placu Zabaw Muszkieterów w Łowiczu już 27 sierpnia!

Mieszkając i pracując w Łowiczu czujemy się związani z miastem i jego społecznością – mówi właściciel sklepu Intermarché w Łowiczu. – Dlatego chcąc wspomóc łowicką społeczność, ofiaruję bezpieczny plac zabaw, który mam nadzieję, będzie służył wszystkim dzieciom
i ich opiekunom.

Brakuje miejsc do zabawy dla dzieci. Tymczasem, to często jedyne miejsce, gdzie najmłodsi mogą bezpiecznie się bawić na świeżym powietrzu – dodaje fundatorka placu.

W piątek, plac zmieni się w kolorową karnawałową krainę. O godzinie 14.00 na miejsce przybędą aktorzy z poznańskiego Teatru Wariaté. Ulubieńcy najmłodszych w wielkich słonecznych perukach poprowadzą otwarcie. Będzie uroczyste przecięcie wstęgi, grillowane kiełbaski oraz dużo czasu na wspólną zabawę. Słoneczka przygotowały dla najmłodszych konkurs plastyczny „Kolorowy zawrót głowy”, którego punktem kulminacyjnym będzie wyjątkowy pokaz mody na zjeżdżalni. Oprócz tego dzieci będą mogły rzucać ogromną kostką oraz czeka na nie mnóstwo łakoci.

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą na Plac Zabaw Muszkieterów aparatów fotograficznych. Zdjęcia dzieci bawiących się na placu zabaw mogą wziąć udział w smsowym konkursie. Wystarczy zamieścić zdjęcie pociechy na stronie internetowej www.placezabaw.muszkieterowie.pl i głosować
za pośrednictwem smsów. Konkurs odbywa się w dwóch etapach na poziomie lokalnym, a następnie
na ogólnopolskim. Zwycięzcy, których zdjęcia zdobędą najwięcej głosów w lokalnych konkursach otrzymają bony pieniężne na zakupy w sklepach Intermarché lub Bricomarché w danym mieście. Nagrodami w konkursie ogólnopolskim są wysokiej klasy aparaty fotograficzne. Pierwszy etap konkursu trwa do końca września. Drugi etap rozstrzygnie się 31 października. Rodziców zachęcamy do przyniesienia własnych aparatów.

Planując budowę placu na Osiedlu Bratkowice natrafiliśmy na informację o akcji „Place Zabaw Muszkieterowie”. Z przyjemnością podjęliśmy współpracę z Fundacją Muszkieterów, której efektem jest wspólna realizacja projektu budowy placu zabaw dla dzieci. – mówi  z-ca prezesa Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Serdecznie zapraszamy.

Informacje o Fundacji Muszkieterów
Fundacja Muszkieterów została powołana w 2002 roku. Działalność Fundacji opiera się na wartościach wspólnych dla wszystkich przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie – dzieleniu się wypracowanymi zyskami z potrzebującymi. Motto Grupy: „Nie ma większego bogactwa niż człowiek” znajduje odzwierciedlenie przede wszystkim w codziennej aktywności każdego z Muszkieterów.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce
Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 170 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów licząca obecnie 149 supermarketów Intermarché oraz 71 sklepów Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. W 2009 r. jej obroty przekroczyły 3,27 mld zł. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Plany strategiczne Grupy zakładają ekspansję sieci głównie w małych i średnich miejscowościach, o wielkości do 70 000 mieszkańców.

Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Hiszpanii, Portugalii i na Bałkanach. W 2009 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 34 miliardy euro. Sieć 3 760 sklepów, 3 000 niezależnych przedsiębiorców 130 000 pracowników to liczby wskazujące na wiodącą pozycję Grupy Muszkieterów wśród europejskich sieci handlowych. Jako zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców Grupa Muszkieterów jest w Europie liderem wielkiej dystrybucji.

www.fundacjamuszkieterow.pl