Jadzia Pętelka

Plac zabaw dla Dzieci w Ostrowie

📅 piątek 28.09.2012
Plac zabaw dla Dzieci w Ostrowie

„Place Zabaw Muszkieterowie" to największa, prowadzona od pięciu lat, akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. Jest ona elementem realizacji misji polegającej na wsparciu lokalnych społeczności,  których działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Założeniem kampanii jest wybudowanie bezpiecznych i nowoczesnych placów zabaw, których w Polsce wciąż brakuje.

-Cieszę się bardzo, że również w tym roku będziemy mogli przekazać mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego nowoczesny, kolorowy i co najważniejsze bezpieczny plac zabaw. Budując Place Zabaw Muszkieterów, po raz kolejny podkreślamy nasze zaangażowanie w życie lokalnych społeczności, w których jesteśmy obecni z supermarketami Intermarché i Bricomarché. Mam nadzieję, że po raz kolejny sprawimy wiele radości najmłodszym mieszkańcom – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

Uroczyste przekazanie mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego nowego placu zabaw, przez Marka Ferugę, Prezesa Grupy i Fundacji Muszkieterów, właściciela sklepów Intermarché w Ostrowie Wielkopolskim oraz Martę i Stanisława Preus, właścicieli lokalnego Bricomarché odbędzie się 28 września o godzinie 11:00.

Plac zabaw, wyposażony w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy, zostanie zlokalizowany w Parku Północnym, przy skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Reymonta. Zakup zestawów zabawowych oraz ich montaż sfinansowali właściciele Intermarché i Bricomarché oraz Fundacja Muszkieterów. Natomiast prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, pan Jarosław Urbaniak wyznaczył teren oraz zadbał o jego przygotowanie.

W związku z tym, że nasza inicjatywa spotyka się z dużą przychylnością mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, pod koniec września otworzymy już trzeci plac zabaw w mieście. Z tej okazji przygotowaliśmy dla najmłodszych Ostrowian liczne atrakcje, w tym konkursy i drobne upominki. Chcielibyśmy zatem serdecznie zaprosić na to wydarzenie rodziny z dziećmi – zaznacza Stanisław Preus, właściciel sklepu Bricomarché w Ostrowie Wielkopolskim.

W uroczystym otwarciu placu zabaw wezmą udział przedstawiciele władz miasta. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także występ Teatru Wariaté, którego aktorzy wcielą się w „Słoneczka Placów Zabaw Muszkieterowie". Najmłodsi mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wyjątkowych grach i zabawach: „Słoneczny Kalejdoskop", „Latające Talerze", „Zwariowana Rakieta" oraz „Leć bezpiecznie po drodze mlecznej". Dodatkowo, na dzieci czekają atrakcje w postaci drobnych upominków oraz konkursów z nagrodami, w których do wygrania będzie pięć maskotek Zigosów, a także koszulki z logo Zigosów i logo akcji „Place Zabaw Muszkieterowie".

Do tej pory Muszkieterowie wybudowali 87 placów zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,7 mln złotych.

Szczegółowe informacje o akcji „Place Zabaw Muszkieterowie" można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl

Informacja o Grupie Muszkieterów
Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów Polsce, jest zrzeszeniem ponad 200 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród" Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 173 supermarkety Intermarché i 85 Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2011 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 37 miliardów euro. Sieć to ponad 3500 sklepów, 3000 niezależnych przedsiębiorców i 130 000 pracowników. W Polsce Grupa zatrudnia ponad 10 000 osób.