Weleda

plac zabaw dla dzieci w Błoniu

📅 piątek 30.04.2010
plac zabaw dla dzieci w Błoniu

Dzieci z Błonia już niebawem będą mogły korzystać z nowego, kolorowego i bezpiecznego Placu Zabaw Muszkieterów. Jacek Konarzewski – właściciel błońskiego Intermarché wraz z Fundacją Muszkieterów sfinansował zakup i montaż urządzeń, a samorząd lokalny wyznaczył i przygotował teren pod budowę placu przy ulicy Traugutta. Obiekt zostanie uroczyście przekazany dzieciom 30 kwietnia o godzinie 16.00.

Na pewno i dzieci i rodzice będą zadowoleni. Miejsc do bezpiecznej zabawy dla najmłodszych ciągle brakuje. Takie wsparcie, szczególnie najmłodszej grupy mieszkańców, to duża radość także dla mnie. Zależy mi aby aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności lokalnej – mówi Jacek Konarzewski, właściciel Intermarché, fundator placu.

W dniu otwarcia, Plac Zabaw Muszkieterów zmieni się w słoneczną, kolorową krainę. Będą rzuty ogromną kostką, konkurs plastyczny „Kolorowy zawrót głowy”, pokaz mody oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez Fundację Muszkieterów.

Organizatorzy zachęcają, aby na otwarcie placu zabaw zabrać aparaty fotograficzne. Zdjęcia dzieci bawiących się na placu zabaw mogą wziąć udział w konkursie. Wystarczy zamieścić zdjęcie pociechy na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl i głosować za pośrednictwem sms-ów. Dzieci, które zbiorą najwięcej głosów otrzymają atrakcyjne nagrody. Jeśli ktoś zapomni aparatu może liczyć na pomoc profesjonalnego fotografa, który będzie na miejscu.

Plac zabaw w Błoniu powstaje w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Place Zabaw Muszkieterowie”. Skupieni w Fundacji Muszkieterów właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché, już trzeci rok budują place zabaw dla dzieci w miastach, w których działają sklepy obu sieci. Połączone siły władz miasta i miejscowego Intermarché sprawiły, że Błonie już w tym roku dołączy do ogólnopolskiej akcji.

– O tej inicjatywie mogę powiedzieć jednym zdaniem: fantastyczny pomysł Pana Jacka Konarzewskiego, właściciela sklepu Intermarché oraz Fundacji Muszkieterów. Bardzo chętnie przyjęliśmy propozycję ufundowania przez Intermarché urządzeń na plac zabaw dla najmłodszych. My przygotowaliśmy odpowiednie miejsce, Fundacja Muszkieterów kupiła i zamontowała urządzenia. Jestem zadowolony, że bierzemy udział w tej akcji – mówi Zenon Reszka, Burmistrz Błonia.

Place Zabaw Muszkieterów, mimo że finansowane przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, są własnością społeczności lokalnych. Na mocy specjalnej umowy z samorządem Fundacja Muszkieterów, której członkami są właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché, przekazuje mieszkańcom miasta gotowy plac. Fundacja z właścicielami lokalnych sklepów pokrywa koszty zakupu i montażu zestawów zabawowych. Władze lokalne wyznaczają i przygotowują teren, na którym powstaje plac zabaw.

Place Zabaw Muszkieterów znalazły się, jako przykład dobrej praktyki, w „Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2009”, przygotowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Akcja otrzymała również wyróżnienie w konkursie „Złote Spinacze” w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Informacje o Fundacji Muszkieterów
Fundacja Muszkieterów została powołana w 2002 roku. Działalność Fundacji opiera się na wartościach wspólnych dla wszystkich przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie – dzieleniu wypracowanymi zyskami z potrzebującymi. Motto Grupy: Nie ma większej wartości niż człowiek znajduje odzwierciedlenie nie tylko w przedświątecznej akcji charytatywnej, ale przede wszystkim w codziennej aktywności każdego z Muszkieterów.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce
Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 170 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów licząca obecnie 146 supermarketów Intermarché oraz 70 sklepów Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. W 2009 r. jej obroty przekroczyły 3,27 mld zł. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Plany strategiczne Grupy zakładają ekspansję sieci
głównie w małych i średnich miejscowościach, o wielkości do 70 000 mieszkańców.

Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Hiszpanii, Portugalii i na Bałkanach. W 2009 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 34 miliardy euro. Sieć 3 760 sklepów, 3 000 niezależnych przedsiębiorców 130 000 pracowników to liczby wskazujące na wiodącą pozycję Grupy Muszkieterów wśród europejskich sieci handlowych. Jako zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców Grupa Muszkieterów jest w Europie liderem wielkiej dystrybucji.

www.placezabaw.muszkieterowie.pl