Piknikowanie w dawnym stylu

📅 sobota 30.08.2014 do niedziela 31.08.2014
Piknikowanie w dawnym stylu

Hewelianum zaprasza na pożegnanie wakacji w wielkim stylu. W ramach akcji „Piknikowanie na polanie" już drugi miesiąc korzystać można z leżaków, darmowej strefy Wi-Fi i pięknych widoków bez ograniczeń. Teraz czas na podróż w przeszłość i… wyjątkowy pokaz mody!

Retro Piknikowanie
Już w niedzielę 31 sierpnia na Niskim Czole Kurkowym miłośnicy historii i dobrej zabawy będą mogli piknikować z panoramą Gdańska w tle. Hewelianum zachęca do przebrania się w stylu retro np. w stroje charakterystyczne dla przełomu XIX i XX wieku i wzięcia udziału w wyjątkowym pokazie mody. Warto zabrać też kosze piknikowe, obrusy lub koce i spędzić ostatnie chwile wakacji na świeżym powietrzu.
Na autorów najbardziej udanych stylizacji czeka nagroda główna – piknikowy kosz wiklinowy z porcelanową zastawą dla czterech osób. Zdjęcia wszystkich uczestników retro pokazu mody zostaną umieszczone na profilu Centrum Hewelianum na Facebooku. Dzięki temu Internauci będą mogli przyznać „nagrodę publiczności".
W godz.: od 13:00 do 15:00 dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat będą mogły wziąć udział w zabawie przybliżającej osobę Jana Heweliusza i czasy, w których żył. Atrakcję tę zapewni Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.
Retro Piknikowanie już w niedzielę 31 sierpnia w godz.: od 12:00 do 15:00.

Spotkania z Panem Kleksem
Zarówno w sobotę jak i niedzielę dzieci będą miały niepowtarzalną okazję, by dołączyć do grona uczniów Pana Kleksa!
Najmłodsi wraz z rodzicami wyruszą w podróż w głąb wyobraźni. Pod wodzą Pana Kleksa wymyślą pytania dla Stasia Pytalskiego, będą maszerować po mapie w siedmiomilowych butach czy wcielać się w rolę Samochwały. A do tego zabawy z wierszami Jana Brzechwy, śpiewem i rysunkiem. Udział w atrakcjach zawarty jest w cenie biletu na wystawy interaktywne. Pan Kleks będzie czekał na uczniów w sobotę i niedzielę o godz.: 13:00, 14:00 i 15:00.
Dodatkowo o godz.: 11:30 i 13:00 w sobotę i niedzielę będzie można uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w przestrzeni „Laboratorium Pana Kleksa". Zajęcia są oddzielnie biletowane, a koszt udziału wynosi 10 zł od dziecka i 12 zł od opiekuna.

Odkrywanie tajemnic Góry Gradowej

Po raz ostatni w tym roku wyruszyć można w pełen niespodzianek spacer po Górze Gradowej.
Przewodnik w historycznym mundurze poprowadzi przez zakamarki na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Opowie o burzliwych dziejach Góry Gradowej i „poczęstuje" ciekawostkami. Zbiórka o godz. 11:00 w sobotę 30 sierpnia pod budynkiem Kaponiery Południowej, gdzie mieści się astronomiczno-fizyczna wystawa „Energia, Niebo i Słońce".
Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy – 10 zł. W jego cenę wliczony jest wstęp na wszystkie wystawy interaktywne.

Weekendowy Kącik Warsztatowy

Można także odkryć swój talent plastyczny i sprawdzić się w pracach manualnych. W obydwa dni (30 i 31 sierpnia), w godz.: od 10:00 do 17:00 odbędą się zajęcia pod hasłem „Ptaszarnia". Uczestnicy będą mogli zaskoczyć naturę i stworzyć ptaka tak kolorowego, jak tylko wyobraźnia im podpowie. Udział w zabawie bezpłatny z biletem wstępu na wystawy interaktywne.

Więcej informacji pod nr tel.: (58) 742 33 52 lub na www.hewelianum.pl

Terminy: