Akademia tańca

23.06.13
godz. 12.00 – 22.00

Unijny teleporter i Wilki, czyli Piknik Funduszy Europejskich

Na Pikniku Funduszy Europejskich w Manufakturze organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego każdy znajdzie coś dla siebie. W Alei Informacyjnej będzie można dowiedzieć się, co trzeba zrobić, żeby dostać wsparcie unijne – nie tylko finansowe, a także jakie projekty w województwie łódzkim udało się zrealizować dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Przykłady przedsięwzięć, zmieniających region, będzie można obejrzeć na wystawie fotografii i układając elektroniczne unijne puzzle, a unijny interaktywny teleporter, przeniesie zwiedzających w te miejsca, które za sprawą europejskich środków zmieniły się nie do poznania – tak jak uniejowskie termy czy łódzki kompleks EC1.

Na scenie podczas Pikniku Funduszy Europejskich jak zawsze pojawi się wiele gwiazd. W tym roku wystąpi sześć zespołów. Jako pierwsza dobrą zabawę zapewni grupa Na Razie, której muzyka oscyluje między piosenką żeglarską, turystyczną, balladą, country i folkiem. Potem przyjdzie czas na reggae w wykonaniu Pajujo. Na scenie pojawią się też Bartek Grzanek, Rambo Jet i Normalsi. Na zakończenie wieczoru (o 20:30) zagrają Wilki. Muzycy wcześniej (17:00) spotkają się z fanami w Empiku.

Między poszczególnymi występami na piknikowej scenie odbędą się konkursy sprawdzające wiedzę o Funduszach Europejskich oraz animacje i zabawy dla najmłodszych. Na rynku zaś powstanie piknikowe miasteczko zdrowia. To tu będzie można oddać krew, skonsultować się z onkologiem, czy dietetykiem, zmierzyć ciśnienie krwi, ale też uzyskać informacje dotyczące realizowanych programów profilaktycznych. Panie zaś mogą poddać się badaniom mammograficznym.

Z kolei w kąciku dla najmłodszych, w którym przez cały dzień organizowane będą gry i zabawy dzieci będą mogły wziąć udział w pokazach gier interaktywnych, warsztatach fotograficznych, plastycznych i muzycznych, czy poskakać na trampolinie. Z myślą o maluchach po rynku Manufaktury przechadzać się będą duże maskotki.

Program pikniku obejmuje też pokazy jazdy konnej w szykach w wykonaniu Staży Miejskiej, pokazy udzielania pierwszej pomocy, wystawy radiowozów i motorów policyjnych oraz wozów strażackich.

Piknik rozpocznie się w południe i potrwa do 22:00.

www.manufaktura.com