Weleda

Piknik ekologiczny w Warszawie

📅 niedziela 09.05.2010
Piknik ekologiczny w Warszawie

Po sukcesie zeszłorocznej imprezy ekologicznej, organizowanej przez Urząd Dzielnicy Wola pora na drugą odsłonę Eko Woli. W tym roku impreza odbywać się będzie pod hasłem „Żyj zdrowo!”

W niedzielę 9 maja na Skwerze im. Mieczysława Apfelbauma będzie na Państwa czekać wiele atrakcji „dla duszy i ciała”.

Od początku imprezy można będzie skonsultować się z przedstawicielami Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” i zasięgnąć porad z zakresu ekologii. Będzie można spróbować zdrowych napojów, które dietetycy Pracowni Dietetycznej „Wanilia” przygotowywać będą na oczach uczestników imprezy.

Od rana będzie także dostępny mammobus, w którym panie (po konsultacji z obecnym na miejscu lekarzem) będą mogły wykonać bezpłatne badanie piersi.

Ciekawym elementem imprezy będzie bazar, na którym kupić będzie można najróżniejsze artykuły spożywcze. Na tym jednak nie koniec – na straganach pojawią się bardzo różne artykuły ekologiczne (np. biżuteria czy ozdoby do domu).

Nie zabraknie także organizacji pozarządowych, pojawią się w szczególności fundacje pomagające zwierzętom.

Dla aktywnych, o godzinie 12.00 i 15.00 instruktorzy Nava Yoga poprowadzą 45 minutowe zajęcia jogi dla wszystkich chętnych. Trzeba jedynie zabrać ze sobą kocyk lub matę do ćwiczeń. Z kolei o godzinie 11.00 i 14.00 potrenować będzie można Tai Chi. Trening na trawie, w wygodnych ubraniach i sportowym obuwiu poprowadzony zostanie przez instruktorów Towarzystwa Tradycyjnego Taiji Chen.

O godzinie 13.00 Efa-med zaprezentuje instruktaż udzielania pierwszej pomocy.

Czas imprezy umilą także konkursy z nagrodami, które przygotowały firmy Danone oraz MyEcolife. Dla najmłodszych uczestników przygotowane będą także liczne animacje i zabawy.

Podczas pikniku obecne będzie również stoisko USP tenispolska, którego organizatorzy przygotowali liczne atrakcje tenisowe dla najmłodszych. Wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w konkurencjach tenisowych i spróbować gry w mini-tenisa pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Każde dziecko, które odwiedzi stanowisko USP tenispolska – Tenis na zdrowie i weźmie udział w przygotowanych zabawach otrzyma upominek, dla najlepszych zawodników przygotowano też drobne nagrody. Na miejscu będzie można także uzyskać informacje na temat wszystkich działań prowadzonych w ramach programu USP tenispolska.

Stanowisko USP tenispolska będzie można odwiedzić podczas całego trwania pikniku w godz. 11:00-16:00. Stanowisko programu oraz piknik są świetną formą spędzenia zdrowo i aktywnie wolnej niedzieli.

Zapraszamy Państwa na nasz piknik, który jest świetną alternatywą na spędzenie zdrowo i pożytecznie wolnej niedzieli!

Do zobaczenia na Skwerze Apfelbauma między 11.00 a 16.00