Piknik dla Rodzin w Poznaniu

12 maja 2012, godz. 14.00-18.00
PARK CYTADELA / pod Dzwonem Pokoju

Goście: Bartosz Bosacki, Paweł Wojtala, Kuba Wesołowski, Soccer ART

Aktor znany z produkcji telewizyjnych i filmowych („Komisarz Alex", „1920. Wojna i miłość", „Czas honoru", „Jutro idziemy do kina", „Tajemnica Westerplatte", „Rozmowy nocą", „Dlaczego nie!") jest także wielkim entuzjastą piłki nożnej. Swój udział w pikniku zapowiedzieli również reprezentanci Polski w piłce nożnej, Bartosz Bosacki i Paweł Wojtala. Podczas imprezy razem z Fundacją Mam Marzenie będziemy kwestować na rzecz 9-letniego Tomka. Odbędzie się również licytacja atrakcyjnych przedmiotów, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz realizacji marzenia podopiecznego Fundacji.

PIŁKA W KIESZENI VINCENTA to kilkudniowe warsztaty artystyczne swoją tematyką nawiązujące do kultury futbolu. Na finałowym, sobotnim spotkaniu będzie można wziąć udział w warsztatach twórczych, m.in. Wiersze na stadionie, Warsztat filmu animowanego, ale również pograć z reprezentantami Polski w piłce nożnej oraz z mistrzami świata w piłce guzikowej Jakubem Krügerem i Krzysztofem Nowotnym. Na piknikowej scenie zaprezentowane zostaną muzyczne rezultaty trzydniowych warsztatów: Śpiewające stadiony świata, Bębenków gadanie, pałeczek stukanie, Tańce, hulańce, gimnastyka, rytm. Wystąpią na niej również Ryszard Bazarnik i Iza Kowalewska (piosenki futbolowe z różnych krajów, wspólne granie na bębnach), a także dziecięce zespoły Łejery i Kapela z Orliczka, wszyscy w niezwykle piłkarskim i sportowym repertuarze. Duet Soccer ART (Kamil Drzewucki i Mateusz Odrzygóźdź), znajdujący się w czołówce światowego free style, zademonstruje piłkarską żonglerkę. Ich występ to doskonałe zgranie muzyki i ruchu, niewiarygodna kontrola nad piłką i niesamowite elementy akrobatyczne. Natomiast młodzi sportowcy z Piłkarskiej Trzynastki zaproszą do futbolowego aerobiku.

WARSZTATY I ZABAWY TWÓRCZE

Malowanie, rysowanie, konstruowanie, zabawy z dźwiękiem i ruchem, a także gra w piłkę – w sobotę 12 maja poznańska Cytadela zamieni się w barwny park sztuki. W przededniu Euro 2012 twórcze zabawy będą nawiązywały do kultury futbolu.

ZABAWY PIŁKARSKIE

Podczas pikniku dzieci będą mogły pograć w piłkę z gośćmi imprezy, piłkarzami i aktorami, a także spróbować swoich sił w piłce guzikowej i innych tradycyjnych grach piłkarskich.

GRAMY DLA TOMKA

Na pikniku prowadzona będzie zbiórka na rzecz Fundacji Mam Marzenie – będziemy starali się spełnić marzenie chorego dziewięcioletniego Tomka, który pragnie zobaczyć mecz Barcelony na Camp Nou i zamienić kilka słów z Leo Messim. Podczas finału pikniku odbędzie się aukcja ciekawych pamiątek futbolowych, z której dochód w całości zostanie przeznaczony również na spełnienie tego marzenia.

ARTYSTYCZNE RZUTY KARNE

Podczas imprezy odbędzie się również konkurs „artystycznych rzutów karnych". To zabawa przeznaczona dla dzieci. Na miejscu wszyscy uczestnicy pikniku PIŁKA W KIESZENI VINCENTA otrzymają kupony. Właściciele wylosowanych kuponów będą mogli wziąć udział w konkursie artystycznych rzutów karnych oraz otrzymają piłki z podpisami gości pikniku. Konkurs poprzedzi krótki warsztat, który poprowadzą soliści z Polskiego Teatru Tańca: Karina Adamczak-Kasprzak oraz Bartłomiej Raźnikiewicz.

PIKNIK ARTYSTYCZNY Z PIŁKĄ W KIESZENI VINCENTA

/ PROGRAM / sobota, 12 maja 2012

14.00 Otwarcie Pikniku

14.00- 18.00 Warsztaty non stop

· Śpiewające stadiony świata

· Bębenków gadanie, pałeczek stukanie

· Tańce, hulańce, gimnastyka, rytm,

§ Wiersze na stadionie / warsztat poezji kibica

· Warsztat filmu animowanego

· Piłka guzikowa

· Warsztat Fundacji Mam Marzenie

· Trzecie wyjście

· Podaj Symbol

· Wokół boiska

§ Zabawy sportowe, gry z piłką

14.00-18.00 zabawy futbolowe / non stop

· Zagraj z Pawłem Wojtalą

· Zagraj z Bartkiem Bosackim

· Zagraj z Kubą Wesołowskim

· Strzel gola bramkarzowi: gracz lub artysta ( gwiazdy zmieniają się w bramce)

14.00-18.00 ALTERNATYWNE GRY Z PIŁKĄ prowadzą studenci AWF

· Kapela z piłką

· Piłka ‘bułgarska′

· Piłka polska

· Piłka wieżowa

14.00-18.00 mAM MARZENIE / kwesta NA RZECZ TOMkA

14.40 / scena / Koncert / Ryszard Bazarnik

15.00 / boisko / GRAMY DLA TOMKA

15.15 / scena / ZABAWY DOPINGOWE Ryszard Bazarnik i Iza Kowalewska

15.30 / boisko / GRAMY DLA TOMKA / mecz młodych filmowców, uczniów piłkarskiej 13 oraz podopiecznych Grupy Animacji Społecznej REZERWAT z gościnnym udziałem reżyserów i aktorów dorosłych: Jacek Filipiak, Mikołaj Haremski , Kuba Wesołowski.

15.40 / boisko / PIŁKARSKI AEROBIK / Piłkarska 13

16.00 / scena / koncert zespołu ŁEJERY

16.40 / scena / koncert zespołu KAPELA Z ORLICZKA

16.40 / scena / AUKCJA – MARZENIE TOMKA, część 1.

17.00 / boisko / ARTYSTYCZNE RZUTY KARNE

17.15 / pokaz SOCCER ART FREE STYLE 1

17.35 / boisko / MECZ MARZEŃ – z udziałem dzieci z Piłkarskiej 13 i gości

17.45 / scena / AUKCJA – MARZENIE TOMKA, część 2.

18.00 / boisko / ARTYSTYCZNE RZUTY KARNE – FINAŁ

18.15 / scena / FINAŁ

ORGANIZATOR

Centrum Sztuki Dziecka

WSPÓŁORGANIZATOR

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN

Mecenat

Miasto Poznań

Akademia Wychowania Fizycznego

Piłkarska Trzynastka

Fundacja Mam Marzenie

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu

Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA

PATRONAT MEDIALNY

TVP Poznań

Radio Merkury

Miasto Dzieci

IKS

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.