piknik

piknik

8 – 9 lipca 2011r. Kołobrzeg

pod patronatem honorowym Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego

Piknik ma charakter otwarty. Uczestnictwo w pikniku jest całkowicie darmowe. Impreza adresowana jest nie tylko do pasjonatów militariów i kolekcjonerów. Uczestniczą w niej całe rodziny.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie: stanowiska promocyjno – wystawiennicze Muzeum Oręża Polskiego, różnych formacji Wojska Polskiego oraz służb mundurowych: Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej; stanowiska historyczne i kolekcjonerskie, pokazy sprzętu pancernego i opancerzonego Wojsk Lądowych oraz pokazy samolotów odrzutowych Sił Powietrznych, spektakl historyczny, parady pojazdów historycznych, rekonstrukcje, pokazy sztuki walk, konkursy dla najmłodszych oraz koncerty.

Ideą Pikniku jest przede wszystkim promocja postaw patriotycznych oraz historii miasta Kołobrzeg poprzez programy edukacyjne, prezentację wyposażenia wojskowego, imprezy integracyjne i pokazy zabytków związanych z historią oręża polskiego.

Od 7 lat organizatorzy starają się wzbogacać program: przeloty samolotów odrzutowych SU22, wystawy tematyczne, rekonstrukcje historyczne, turnieje strzeleckie, unikatowe pojazdy wojskowe. To wszystko w atmosferze rodzinnego festynu z nieodłączną kuchnią wojskową.

Kołobrzeski Piknik odbywa się na terenie 40 hektarowego byłego poligonu, w siedzibie Centrum Atrakcji Wojskowych Bastion, we wschodniej części miasta (ul. Koszalińska)

Piknik otrzymał nagrodę jako markowy produkt turystyczny Województwa Zachodniopomorskiego, promujący ochronę techniki wojskowej, edukację historyczną oraz upowszechnianie historii oręża polskiego.

www.piknikwojskowy.pl

PROGRAM:

· Statyczne i dynamiczne pokazy pojazdów i sprzętu wojskowego:

– 3 Batalion Zmechanizowany 7 Brygady Obrony Wybrzeża z Trzebiatowa – 8 Batalion Remontowy z Kołobrzegu

– 78 Pułk Rakietowy Obrony Wybrzeża z Mrzeżyna

– 30 kompania Chemiczna Marynarki Wojennej z Dziwnowa

– 8 Batalion Saperów MW

· Prezentacje pojazdów i sprzętu oraz stoiska promocyjne służb mundurowych:

– Morski Oddział Straży Granicznej Placówka w Kołobrzegu

– Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

– Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Kołobrzegu

· prezentacja Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu – stoisko edukacyjno – promocyjne – mobilna wystawa w Autobusie Sztabowym