Otwarcie placu zabaw w Darłowie

📅 środa 08.08.2012
Otwarcie placu zabaw w Darłowie
„Place Zabaw Muszkieterowie” to największa, prowadzona od pięciu lat, akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. Jest ona elementem realizacji misji polegającej na wsparciu lokalnych społeczności, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Założeniem kampanii jest wybudowanie bezpiecznych i nowoczesnych placów zabaw, których w Polsce wciąż brakuje. W tym roku w ramach akcji, Muszkieterowie po raz kolejny zorganizowali konkurs „Zagłosuj na Swoje Miasto”. Dzięki głosom oddanym przez mieszkańców i sympatyków Darłowa, w plebiscycie sms-owym miasto zajęło czwarte miejsce.
Uroczyste przekazanie mieszkańcom Darłowa nowego placu zabaw, przez Agnieszkę i Leszka Frączków, właścicieli lokalnego supermarketu Intermarché oraz Ewę i Marka Mugów, Muszkieterów zarządzających supermarketem Bricomarché, odbędzie się 8 sierpnia o godzinie 14:00.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców miasta, Darłowo znalazło się tuż za podium konkursu „Zagłosuj na Swoje Miasto”. Takie inicjatywy jak „Place Zabaw Muszkieterowie” są bardzo potrzebne, gdyż odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności. Plac zabaw, który powstanie w naszym mieście, będzie idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, gdzie najmłodsi mieszkańcy Darłowa będą mogli spędzać czas wolny, bawiąc się ze swoimi rówieśnikami pod okiem dorosłych – zaznacza Agnieszka Frączek, właścicielka supermarketu Intermarché.

Plac zabaw, wyposażony w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy, zostanie zlokalizowany przy ul. Wieniawskiego. Zakup zestawów zabawowych oraz ich montaż sfinansowali właściciele sklepu Intermarché i Bricomarché oraz Fundacja Muszkieterów. Natomiast burmistrz Darłowa, pan Arkadiusz Klimowicz wyznaczył teren oraz zadbał o jego przygotowanie.

W uroczystym otwarciu placu zabaw wezmą udział przedstawiciele władz miasta. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także występ Teatru Wariaté, którego aktorzy wcielą się w „Słoneczka Placu Zabaw Muszkieterowie”. Najmłodsi mieszkańcy Darłowa będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wyjątkowych grach i zabawach: „Słoneczny Kalejdoskop”, „Latające Talerze”, „Zwariowana Rakieta” oraz „Leć bezpiecznie po drodze mlecznej”. Dodatkowo, na dzieci czekają atrakcje w postaci drobnych upominków oraz konkursów z nagrodami, w których do wygrania będzie pięć maskotek Zigosów, a także koszulki z logo Zigosów i logo akcji „Place Zabaw Muszkieterowie”.

Place zabaw pełnią ważną funkcję w prawidłowym rozwoju fizycznym i psychicznym dzieci. Dlatego też bardzo cieszę się, że w Darłowie powstanie nowoczesny i bezpieczny plac zabaw Muszkieterów. Z okazji otwarcia placu zabaw przygotowaliśmy dla wszystkich dzieciaków atrakcje w postaci konkursów i drobnych upominków. Zapraszamy najmłodszych mieszkańców miasta wraz z rodzicami na wyjątkową zabawę – podkreśla Ewa Muga, Prezes supermarketu Bricomarché w Darłowie.

Do tej pory Muszkieterowie wybudowali 82 place zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,7 mln złotych. W tym roku oprócz Darłowa, Fundacja Muszkieterów ufunduje je łącznie w 14 miastach.

Szczegółowe informacje o akcji „Place Zabaw Muszkieterowie” można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl.