Otwarcie placu zabaw Muszkieterów – Choszczno

📅 piątek 19.10.2012
Otwarcie placu zabaw Muszkieterów – Choszczno

W piątek, 19 października br. o godzinie 16:00, właściciele sklepu Intermarché i Bricomarché oraz Fundacja Muszkieterów, oficjalnie otworzą w Choszcznie, przy ulicy Sucharskiego 9, nowy plac zabaw. Muszkieterowie zapraszają najmłodszych mieszkańców miasta na niezapomnianą i pełną wrażeń zabawę. Na dzieci czekają liczne atrakcje, w tym gry oraz konkursy z nagrodami.

Plac zabaw dla Choszczna jest nagrodą w konkursie "Zagłosuj na Swoje Miasto” organizowanym w tym roku po raz trzeci przez Grupę Muszkieterów w ramach kampanii "Place Zabaw Muszkieterowie”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców, którzy oddali na Choszczno blisko 8 tys. głosów, miasto zajęło drugie miejsce w plebiscycie sms-owym i otrzyma od Muszkieterów nowy plac zabaw. Jego uroczyste przekazanie społeczności lokalnej, przez Janinę i Zbigniewa Bortnowskich, właścicieli lokalnego sklepu Intermarché oraz Dorotę Florczyk, właścicielkę znajdującego się w mieście supermarketu Bricomarché, odbędzie się 19 października o godzinie 16:00.

-Plac zabaw, który zostanie otwarty w Choszcznie w połowie października, będzie drugim placem Muszkieterów w mieście. Powstanie on dzięki mobilizacji i wysiłkowi mieszkańców miasta, którzy licznie oddawali głosy na Choszczno w konkursie Muszkieterów „Zagłosuj na swoje miasto”. Wynik plebiscytu sms-owego, w którym nasze miasto zajęło wysokie, drugie miejsce, świadczy o tym, że mieszkańcom Choszczna zależało, aby to właśnie w ich mieście powstał nowoczesny plac zabaw oraz, że takie akcje jak nasza są bardzo potrzebne. Zgodnie z naszą misją, jako Muszkieterowie, odpowiadamy na potrzeby lokalnych społeczności, dlatego cieszymy się, że możemy ufundować w Choszcznie kolejny plac zabaw – podkreśla Zbigniew Bortnowski, właściciel supermarketu Intermarché w Choszcznie.

Plac zabaw, wyposażony w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy, zostanie zlokalizowany przy ulicy Sucharskiego 9, na terenie Przedszkola nr 2. Będzie on jednak dostępny dla wszystkich mieszkańców Choszczna. Zakup i montaż zestawów zabawowych sfinansowali właściciele Bricomarché i Intermarché oraz Fundacja Muszkieterów. Natomiast burmistrz Choszczna, pan Robert Adamczyk wyznaczył teren oraz zadbał o jego przygotowanie.

-Chciałabym jeszcze raz bardzo podziękować wszystkim osobom, które oddały głos na Choszczno w konkursie "Zagłosuj na Swoje Miasto”, a także Panu Burmistrzowi oraz pracownikom Urzędu Miasta, którzy zajęli się przygotowaniem terenu pod budowę placu zabaw. Jestem pod wielkim wrażeniem zaangażowania mieszkańców, którzy, głosując na Choszczno, przyczynili się do tego, że w mieście powstanie nowoczesny plac zabaw oraz, dzięki którym wyprzedziliśmy w rywalizacji dużo większe miasta. Wszystkie te osoby pragniemy zaprosić na otwarcie placu zabaw. Na najmłodszych będą czekać liczne atrakcje, w tym słodkości oraz drobne upominki – podkreśla Dorota Florczyk, właścicielka sklepu Bricomarché w Choszcznie.

W uroczystym otwarciu placu zabaw wezmą udział przedstawiciele władz miasta. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także występ Teatru Wariaté, którego aktorzy wcielą się w "Słoneczka Placów Zabaw Muszkieterowie". Najmłodsi mieszkańcy Choszczna będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wyjątkowych grach i zabawach: "Słoneczny Kalejdoskop”, "Latające Talerze”, "Zwariowana Rakieta” oraz "Leć bezpiecznie po drodze mlecznej”. Dodatkowo, na dzieci czekają atrakcje w postaci drobnych upominków oraz konkursów z nagrodami, w których do wygrania będzie pięć maskotek Zigosów, a także koszulki z logo Zigosów i logo akcji "Place Zabaw Muszkieterowie”. Uroczystość otwarcia placu zabaw połączona zostanie z przedszkolnym festynem "Święto Felka Kartofelka".

"Place Zabaw Muszkieterowie" to największa, prowadzona od pięciu lat, akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. Jest ona elementem realizacji misji polegającej na wsparciu lokalnych społeczności, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Założeniem kampanii jest wybudowanie bezpiecznych i nowoczesnych placów zabaw, których w Polsce wciąż brakuje. Do tej pory Fundacji Muszkieterów udało się wybudować 89 placów zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,7 mln złotych.

Szczegółowe informacje o akcji "Place Zabaw Muszkieterowie" można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl.

Informacja o Grupie Muszkieterów
Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów Polsce, jest zrzeszeniem ponad 200 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu "dom i ogród" Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 173 supermarkety Intermarché i 85 Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2011 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 37 miliardów euro. Sieć to ponad 3500 sklepów, 3000 niezależnych przedsiębiorców i 130 000 pracowników. W Polsce Grupa zatrudnia ponad 10 000 osób.