Królik i Misia

Ogródek dziecięcy

📅 niedziela 23.09.2012
Ogródek dziecięcy

Ogród to miejsce magiczne, pełne pięknych roślin i niezwykłych stworzeń.  Na warsztatach porozmawiamy o tradycyjnych polskich ogrodach –  przedogródkach, sadach i warzywniakach i o mieszkańcach ogrodów – pająkach, ślimakach, motylach, mrówkach, a może i krasnoludkach.  Stworzymy tajemniczy ogród i ogrodową galerię. Posłuchamy ogrodowej  bajki i zwiedzimy tymczasowy ogród przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.

Prowadzenie:

Marta Kula-Ulatowska – zajmuje się malarstwem i projektowaniem ogrodów. Wynikiem tych dwóch pasji są obrazy malowane w technice pastelu, których inspiracją jest natura oraz realizacje ogrodów bogatych w faktury i  zestawienia kolorów. Dyplom malarstwa w  pracowni prof J. Kraupe-Świderskiej na ASP. Jako malarka i ogrodnik marzy o Krakowie kwitnącym, Krakowie-ogrodzie, przyjaznym dorosłym i dzieciom.

Anna Komorowska – architektka krajobrazu, pedagożka. Od 2008 r., wspólnie z Michałem Rokitą, prowadzi pracownię k., gdzie zajmuje się edukacją architektoniczną dzieci i młodzieży oraz projektowaniem przestrzeni dla dzieci. Autorka licznych artykułów poświęconych współczesnej architekturze krajobrazu, Prowadzi warsztaty architektoniczne dla dzieci w DK Inspiro w Podłężu oraz Akademię Alternatywnej Architektury Krajobrazu dla dorosłych.

Warsztaty bezpłatne – obowiązuje rezerwacja miejsc: edukacja@muzeum.krakow.pl

***
Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie "Za-mieszkanie 2012. Miasto ogrodów. Miasto ogrodzeń".
Organizatorem wystawy jest Fundacja Instytut Architektury oraz Muzeum Narodowe w Krakowie