Akademia tańca

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Łódzkie 2013

14.06. – 31.08.13

XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Łódzkie 2013

Za nami kolejny tydzień zawodów XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013. W ubiegłym tygodniu zakończyły się zawody w kolarstwie torowym. Miło nam poinformować, że zawodnicy z naszego województwa uzyskali jedne z najwyższych not podczas tych zawodów.
Dawid Jankowski z Klubu Sportowego „Społem" Central Ulisse Łódź został II wicemistrzem Olimpiady w wyścigu Keirin juniorów młodszych, I wicemistrzem Olimpiady w sprincie juniorów młodszych oraz II wicemistrzem Olimpiady na 500m ze startu zatrzymanego juniorów młodszych. Drużynowo razem z zawodnikami Kamilem Rachwałem oraz Mateuszem Zuchniewiczem zostali I wicemistrzami w sprincie drużynowym juniorów młodszych.
W najbliższym tygodniu o zwycięstwo walczyć będą zawodnicy w następujących dyscyplinach – żeglarstwo, boks kobiet i boks mężczyzn oraz kajakarstwo klasyczne.
Rozgrywki w żeglarstwie – Cadet, L′Equipe, Techno odbędą się nad Zalewem Włocławskim w Dobrzyniu nad Wisłą. Na otwarcie regat zapraszamy w środę 14 sierpnia na godzinę 19.00. Zawody potrwają do poniedziałku 18 sierpnia.

W tym tygodniu czekają nas także mecze bokserskie kobiet i mężczyzn. Obie dyscypliny rozgrywane będą w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi przy ul. Małachowskiego 5/7. Zawody w boksie mężczyzn rozpoczęły się 9 sierpnia. Na walki finałowe zapraszamy 15 sierpnia od godziny 11.00.
12 sierpnia rozpoczynają się także mecze bokserskie kobiet. Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się o godzinie 16.30. Mecze potrwają do 14 sierpnia.
W najbliższy czwartek 15 sierpnia rozpoczną się zawody w kajakarstwie klasycznym. Rozgrywki odbywać się będą na torze regatowym w Bydgoszczy przy ul. Witebskiej 26. Na uroczyste otwarcie zawodów zapraszamy w piątek na godzinę 15.00.

Aktualności dotyczące Olimpiady oraz terminarz zawodów dostępne są na stronie Olimpiady.

Wyniki zawodów znajdą Państwo na stronie www.oom2013.info po wejściu w daną dyscyplinę w zakładce sport.

Patronat Honorowy nad Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży 2013 objęła Pani Joanna Mucha – Minister Sportu i Turystyki.

Organizatorem Olimpiady jest  Łódzka Federacja Sportu, która realizuje wszystkie działania związane z Olimpiadą.

Zawody finałowe zostaną przeprowadzone w 49 sportach, z uwzględnieniem podziału na sporty kobiet i mężczyzn. Nowa formuła olimpiad letnich, obowiązująca od 2012 r. obejmuje również sporty halowe. Zawody rozpoczeły się 14 czerwca i potrwają do 31 sierpnia 2013 r. Łącznie w finałach XIX OOM uczestniczyć będzie 8 866 osób, w tym 6279 zawodników, 1583 trenerów i opiekunów, 915 sędziów, 89 przedstawicieli polskich związków sportowych. Zawody odbywać się będą w ośrodkach sportowych na terenie całego województwa łódzkiego. Współorganizatorami XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Łódzkie 2013 będą samorządy gmin i powiatów, na terenach, których będą rozgrywane zawody finałowe.

Członkami Komitetu Honorowego są m.in. Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, Cezary Grabarczyk Wicemarszałek Sejmu RP, Poseł na Sejm RP, Tomasz Półgrabski Podsekretarz Stanu Ministerstwo Sportu i Turystyki, Jolanta Chełmińska Wojewoda Łódzki, Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi, Ireneusz Raś Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, Andrzej Biernat Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, Poseł na Sejm RP, Maciej Grubski Senator RP, Małgorzata Niemczyk Poseł na Sejm RP, Marek Mazur Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Anna Rabiega Przewodnicząca Komisji Nauki, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Łódzkiego, Andrzej Kraśnicki Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Poseł na Sejm RP, Gen. Prof. Henryk Chmielewski Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi, Bogusław Wontor Prezes Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego, Poseł na Sejm RP, Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Dyscypliny sportowe: akrobatyka – tranpolina, badminton, gimnastyka artystyczna, hokej na trawie, judo, kajakarstwo klasyczne, piłka wodna, rugby, skoki do wody, szermierka, tenis, zapasy klasyczne i i wiele innych.

www.oom2013.info