Weleda

Ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX we Wrocławiu

📅 niedziela 11.05.2014
Ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX we Wrocławiu

Już 11 maja prawdziwe ‘szafingowe′ szaleństwo ogarnie Wrocławskie Centrum Kongresowe w kompleksie Hali Stulecia. Ambasadorkami akcji są Katarzyna Cichopek i Monika Morozowska. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Impreza organizowana przez serwis ogłoszeń lokalnych OLX.pl oraz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd, to lokalna odmiana popularnych na całym świecie swapping parties, w Polsce nazywanych też swapami lub szafingami. Do tej pory podobne wydarzenia odbywały się w różnych miastach, ale nigdy na tak dużą skalę. Tym razem, okazje do pozbycia się rzeczy, które leżą na dnie szafy i zdobycia nowych modowych perełek, będą mieli mieszkańcy Wrocławia. W tym samym czasie takie same akcje odbędą się też w Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Warszawie i Szczecinie.

– Każdy z nas ma w szafie ubrania, których już od dawna nie nosi, bo były nieudanym zakupem lub prezentem, przestały na nas pasować lub po prostu zmieniły się nasze gusta. Na co dzień obserwujemy, jak wiele osób sprzedaje takie ubrania – tylko w ubiegłym roku w naszym serwisie Polacy wystawili prawie 3 mln ogłoszeń w kategorii ‘Moda′. Stąd pomysł organizacji ogólnopolskiej akcji wymiany ciuchów, która daje możliwość zrobienia zakupów ‘za grosze′, a także jest okazją do miłego spędzenia czasu i poznania innych pasjonatów mody – mówi Marcin Sienkowski z serwisu OLX.pl.

Akcja ‘Babi Targ z OLX′ to prawdziwy raj dla łowców okazji: dzięki wymianie ‘rzecz za rzecz′ lub za niewielkie pieniądze, można tu zdobyć oryginalne dodatki, niebanalne ubrania czy ciekawą biżuterię. Aktorka Kasia Cichopek, która została ambasadorką akcji, na co dzień chętnie dzieli się swoją garderobą ze znajomymi. – Ubraniowy "crossing " uważam za genialny pomysł. Jestem z natury bardzo praktyczna. Zawsze swoje rzeczy oddaje koleżankom lub członkom rodziny. To co mnie się opatrzyło i znudziło, może być diamencikiem dla kogoś innego. Dlatego zapraszam wszystkie dziewczyny na ogólnopolską akcję wymiany ciuchów ‘BabiTarg z OLX′.

Akcja ma także wymiar ekologiczny, bo zapomniane ubrania zamiast lądować na śmietniku, zyskują drugie życie i mogą służyć komuś jeszcze przez wiele lat. Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych uczestnikach akcji. Podczas gdy rodzice będą zajęci szaleństwem zakupów, na dzieci czeka moc atrakcji w specjalnym Kąciku dla dziecka. Udział w warsztatach organizowanych przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka jest bezpłatny.

Aktorka i mama dwójki dzieci, Monika Morozowska, ambasadorka akcji przekonuje – Idea wymiany ubrań wydaje mi się nie tylko rozsądna ze względu na aspekt ekonomiczny, czy ekologiczny. Zabierając na taką imprezę nasze dzieci świetnie możemy pokazać im, że np. zabawki którymi już się

nie bawią, mogą zamienić na książkę lub wymarzoną lalkę. To także super sposób na spędzenie wolnego czasu, poznanie nowych ludzi oraz…pomoc np. fundacjom zajmującym się zbieraniem ubrań i drobiazgów dla osób potrzebujących. Krótko mówiąc ‘Babi Targ z OLX′ to połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Ubrania, które zostaną po akcji będzie można oddać Organizatorowi, który przekaże je Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko i 3R Recycling Solutions w ramach projektu „Ciuch w ruch".
Wstęp na imprezę jest bezpłatny! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wystawiający zobowiązani są zgłosić swój udział za pomocą formularza dostępnego na stronie akcji. Osoby odwiedzające nie mają obowiązku dokonywać zgłoszenia.

Zapraszamy na Ogólnopolską akcję wymiany ciuchów ‘Babi Targ z OLX′ 11 maja, Wrocławskie Centrum Kongresowe w kompleksie Hali Stulecia, start godz. 12.00!

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie: www.olx.pl/babitarg

Organizatorzy:

OLX.pl (dawniej Tablica.pl)
OLX.pl to najpopularniejszy serwis ogłoszeń lokalnych w Polsce. Jego zadaniem jest ułatwianie wymiany rzeczy i usług pomiędzy mieszkańcami lokalnych społeczności, którzy po nawiązaniu kontaktu w internecie finalizują transakcję osobiście.
Serwis w swojej obecnej postaci istnieje od 2011 roku, po tym jak w 2010 roku dołączył do grona serwisów Grupy Naspers. Ogłoszeniodawcy OLX.pl mają do dyspozycji 16 głównych kategorii, w tym także ‘Oddam za darmo′ i ‘Wymienię′. Zamieszczenie oferty w serwisie nie wiąże się z pobieraniem jakichkolwiek opłat, a sprzedaż z odprowadzeniem prowizji. Dodatkowo użytkownik uzyskuje szeroki wachlarz opcji dodawania, edycji i monitorowania własnych ofert. Obecnie w serwisie można znaleźć ponad 6 mln ogłoszeń, a łącznie w ciągu 3 lat użytkownicy dodali ich 38,5 mln. Każdego dnia serwis odwiedza średnio 1.7 mln unikalnych użytkowników (Google Analytics).
OLX.pl

Babiląd
Babiląd® to firma stawiająca nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Istnieje w Poznaniu od siedmiu lat i specjalizuje się głównie w wydarzeniach organizowanych dla kobiet, takich jak Babi Targ, Babska Muza czy Spotkania Klubu Kobiet Przedsiębiorczych, których marka wykracza poza obszar Poznania.
Babi Targ jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce. Istnieje od 7 lat i organizowany jest głównie w Poznaniu, ale również i w innych miastach Polski (Bydgoszcz, Szczecin, Kalisz, Sopot i Gdańsk). Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu

Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta 2013.
Babilad.pl