FMH mobile

🗺
📅 sobota 12.03.2016 do niedziela 13.03.2016
Wielokulturowa Małopolska teatrzyk
Poprzez sztukę opowiedzą o swoich spotkaniach z wielokulturowością. Sprawdźcie, czy zdołają obalić stereotypy i odkryć zupełnie nowe światy, które mamy w zasięgu ręki.

Festiwal organizowany przez Teatr Figur Kraków i Małopolski Instytut Kultury odbędzie się 5.03.2016 w Lanckoronie, 6.03 w Psarach (gmina Trzebinia), 12.03.2016 we Frydrychowicach i 13.03.2016 w Andrychowie. Program stworzony został z myślą o rodzinach z dziećmi, ale zawiera także pozycje interesujące dla młodzieży i dorosłych. Będzie można posłuchać romskich bajek, obejrzeć wystawę prac malowanych na tkaninach i kolekcję Pawła Lechowskiego, poznać twórczość Papuszy, porozmawiać z cyganologiem. W programie spektakle i instalacje cieniowe oraz pokazy flamenco i minikoncert pieśni Łemkowskich. Będzie można także wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, grach planszowych i terenowych. Dla smakoszy przygotowaliśmy możliwość degustacji potraw pochodzących z różnych kultur.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – zapraszamy rodziców z dziećmi, chłopców i dziewczyny, dużych i małych – niezależnie od tego jakim językiem mówicie i jaki macie kolor włosów. Sprawdźcie sami, czego jeszcze nie wiecie o swoim regionie.

Szczegółowy program na stronie organizatora www.dilettante.pl i na stronach partnerskich ośrodków kultury.
To już druga odsłona Festiwalu – w zeszłym roku Teatr Próg Junior, Teatr Sokół, Grupa Teatralna Glutaminian Sodu i tancerki współpracujące z Teatrem Figur wystąpiły w Krakowie, Wadowicach i Olkuszu. To jedyna szansa w tym roku, by wspólnie odbyć podróż po kulturze i historii mniejszości etnicznych i narodowych zamieszkujących nasz region.

Projekt realizowany w ramach programu „Obywatele dla demokracji”, finansowanego z funduszy EOG. Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.