Noc Świętojańska 2013 w Trzebieży

📅 sobota 22.06.2013
Noc Świętojańska 2013 w Trzebieży

Noc Świętojańska rozpocznie się wspólnym pleceniem wianków, zaś w chwilę później na plaży wystąpi młodzież Teatru Elipsa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Zespół wprowadzi widzów w świat magii i czarów, aby w chwilę później zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy przy dźwiękach bębnów afrykańskich. Na plaży zagrają miłośnicy tejże muzyki z warsztatów Leszka Wiszniewskiego. Towarzyszyć im będzie zespół Afrique Sogue. Zespół wykonuje tradycyjne rytmy grane na bębnach djembe i dundun pochodzących z terenów krajów takich jak Gwinea, Mali czy Sierra Leone, którym towarzyszą pieśni śpiewane przez czarnoskórą, gwinejską wokalistkę M’mharry Sylla w językach susu i malinke. W trakcie koncertu będziemy mogli zobaczyć również rdzenne tańce typowe dla tego regionu.

Ostatnim punktem artystycznych pokazów będzie spektakl Teatru Ognia- Kompania Marzeń. Wieczór zamknie puszczanie wianków na wody Zalewu Szczecińskiego.

Serdecznie zapraszamy!

22 czerwca 2013