Weleda

Noc naukowców w Centrum Hewelianum

📅 piątek 27.09.2013
Noc naukowców w Centrum Hewelianum

A co przygotowujemy w tym roku? Wyjątkową atrakcją będą na pewno spotkania z żywymi zwierzętami – w ramach cyklu świat okiem biologa zobaczymy m. in. boa tęczowego, pytona tygrysiego albinosa oraz inne gatunki węży, ale także niezwykły świat gadów i owadów. Uzupełnieniem będą plenerowe spotkania ze zwierzętami, które od dawna zamieszkują teren Góry Gradowej, czyli poszukiwanie/ podsłuchiwanie nietoperzy!

Kolejną atrakcją czekającą tego wieczoru w Centrum Hewelianum będzieeksperyment medyczny „PZU – Sprawdź się na gorąco", przygotowany przez partnera imprezy Grupę PZU. Wykwalifikowana kadra medyczna pomoże odczytać rezultat owego „sprawdzianu", a jego uczestnicy otrzymają wyjątkowy upominek!

Stałą atrakcją imprezy jest nocne zwiedzanie interaktywnych wystaw, do których w tym roku dołączyły „
Zabawy z historią". Można tam przymierzyć mundur w bardzo „nietypowej przymierzalni", oddać strzał z wirtualnej armaty lub dotknąć zrekonstruowanych modeli oryginalnych moździerzy! Oprócz tego na gości czeka interaktywne królestwo fizyki i astronomii (wystawa „Energia, Niebo i Słońce") oraz wystawa multimedialna „Wehikuł Czasu – Człowiek i Pocisk".Dla spragnionych widowiskowych wrażeń przygotowaliśmy natomiast specjalne,chemiczne „science show", z kolei miłośników astronomii zaprosimy naobserwacje nocnego nieba przez profesjonalne teleskopy, pod okiem astronomów.

WSTĘP WOLNY!
Termin/godzina: 27 września 2013, 19.00-23.00
Miejsce: Centrum Hewelianum (Fort Góry Gradowej w Gdańsku)