Mając na uwadze komfort naszych Gości informujemy, że ostatni Zwiedzający będą mogli wejść do budynku muzeum o godz. 23.00.
Muzeum Współczesne Wrocław na Noc Muzeów 2022 zaplanowało: oprowadzania po dwóch wystawach Triennale Rysunku Wrocław 2022 – Nie oglądaj się za siebie i Monika Drożyńska. Uwaga! Zły pies, dla dzieci i nie tylko – zabawę interaktywną instalacją Patrycji Mastej i Magdaleny Skowrońskiej Spektrum światła / Ekspozycja na kolor. Pomarańczowy, warsztat dla rodzin z dziećmi, koncert trębacza Piotra Damasiewicza, bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy, a dla zgłodniałych posiłek z food trucków.
PROGRAM
godz. 16.00–17.00: Pomarańczowy. Kolor relacji. Wykład performatywny (miejsce zbiórki: poziom 1)
Prowadzenie: Magdalena Skowrońska
W trakcie interaktywnego wykładu psycholożka i psychoterapeutka, jedna z autorek scenografii interaktywnej Ekspozycja na kolor. Pomarańczowy, przybliży odbiorcom wiedzę na temat wpływu koloru na ciało, myśli i emocje, podpowiadając praktyczne sposoby na wykorzystanie tej specyficznej relacji z barwą w codziennym życiu. Miejsce szczególne w tej opowieści zajmie kolor pomarańczowy. Udział w wykładzie pozwoli odbiorcom w bardziej uważny sposób identyfikować wpływ koloru na swoje reakcje i samopoczucie.
godz. 17.00–19.00: Rysunki zaangażowane. Warsztat Rodzinny (poziom 1)*
Prowadzenie: Sylwia Owczarek
*wydarzenie na zapisy, przez formularz zgłoszeniowy link
godz. 18.00: Oprowadzanie w j. polskim po wystawie Moniki Drożyńskiej Uwaga! Zły pies (poziom 0)
Prowadzenie: Oleksandr Ostapchuk
godz. 19.00: Oprowadzanie w j. ukraińskim po wystawie Moniki Drożyńskiej Uwaga! Zły pies (poziom 0)
Prowadzenie: Oleksandr Ostapchuk
Oleksandr Ostapchuk – artysta pochodzący z Ukrainy, od 5 lat mieszka we Wrocławiu. Tworzy sztukę wizualną zarówno w formie analogowej, jak i cyfrowej. głównie kolaże. Pisze wiersze w języku ukraińskim i polskim. Studiował historię w rodzinnym Łucku. Jest aktywistą. Od niedawna pracuje w Stowarzyszeniu Nomada.
godz. 20.00: Oprowadzanie w j. polskim po wystawie konkursowej Triennale Rysunku Wrocław 2022 Nie oglądaj się za siebie (poziom 3)
Prowadzenie: Olaf Brzeski
Olaf Brzeski – artysta rzeźbiarz, rysownik oraz twórca instalacji i filmów eksperymentalnych. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom z rzeźby uzyskał w pracowni prof. Leona Podsiadłego. Pracuje w brązie, żywicach i w ceramice.
godz. 21.00–22.00: Koncert Piotr Damasiewicz solo (teren przy muzeum)
Piotr Damasiewicz – kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Jeden z najbardziej obiecujących i jednocześnie najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej.
godz. 16.00–24.00: Zabawa interaktywną instalacją Ekspozycja na kolor. Pomarańczowy, wiek od 2 lat (poziom 2)
godz. 16.00–24.00: Bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych
godz. 16.00–24.00: Food trucki (teren przy muzeum)
AKTUALNIE PREZENTOWANE WYSTAWY
POZIOM 0
Monika Drożyńska Uwaga! Zły pies [wystawa laureatki Triennale Rysunku Wrocław 2019]
Kuratorka: Katarzyna Krysiak
Jest to wystawa o witaniu gości i strachu przed odwiedzinami. Wystawa o złotych i dziurawych zębach, ruchach robaczkowych jelit, niemieckim proszku do prania, pocie i pongliszu. Znajdują się na niej prace z serii Obrusy, wykonane w technice haftu ręcznego na tkaninie. Każda jest „esejem” napisanym z użyciem słów, znaków i obrazków. Artystka korzysta tu z wielu alfabetów, miksuje frazy zapisywane w różnych językach, stosuje różnorodną ikonografię, logotypy, symbole i graficzne interpretacje.
Archiwum Jerzego Ludwińskiego
Stała przestrzeń ekspozycyjno-badawcza, łącząca w sobie elementy wystawy, archiwum i magazynu sztuki. Ta potrójna struktura podporządkowana jest głównej roli Archiwum, jaką stanowi ukazanie intelektualnej spuścizny Jerzego Ludwińskiego i jego znaczenia dla kształtowania się wrocławskiej oraz polskiej sceny artystycznej przełomu lat 60. i 70. XX wieku.
POZIOM 2
Spektrum światła / Ekspozycja na kolor. Pomarańczowy – instalacja interaktywna w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum
Autorki: Patrycja Mastej i Magdalena Skowrońska
Wystawa Ekspozycja na kolor. Pomarańczowy to przestrzeń wielozmysłowego odczuwania barwy pomarańczowej. Tutaj w sposób eksperymentalny sprawdzamy, jak możemy doświadczyć koloru „na własnej skórze” i nie tylko! Pobudzając całe ciało oraz angażując wszystkie zmysły, rozwijamy kreatywność, badamy nasze granice w relacjach oraz podnosimy naturalną witalność poprzez wspólną zabawę. Wystawa składa się z sześciu interaktywnych stref, które pozwalają na spontaniczną eksplorację przestrzeni i udział w grach pogłębiających relacje.
POZIOM 3
Nie oglądaj się za siebie [wystawa konkursowa Triennale Rysunku Wrocław 2022]
Kuratorka: Patrycja Sap
Na wystawie prezentowane są prace artystek i artystów wyłonionych w tegorocznym konkursie Triennale Rysunku Wrocław. Hasło przewodnie – Nie oglądaj się za siebie, zostało wybrane ze względu na jego aktualność oraz pojemność i wielowątkowość. Daje twórcom możliwość eksplorowania rozmaitych kontekstów i znaczeń, odniesień do wątków historii dawnej i najnowszej, rzeczywistości pandemicznej, nowych i starych porządków, kultury, popkultury, religii, polityki oraz do podjęcia treści osobistych.
POZIOM 5
Wystawa dla Ciebie: Franciszka Themerson A person I know
Wystawa dla Ciebie to miejsce bliskiego kontaktu z obrazem Franciszki Themerson. Zapraszamy Cię do doświadczania i zabawy sztuką, niezależnie od Twojego wieku, poziomu wiedzy czy nastroju. Zrób to, na co masz ochotę: możesz skorzystać z ulotki i dowiedzieć się więcej o pracy, możesz pozostawić po sobie ślad w postaci własnej twórczości w przestrzeni wystawy, możesz spędzić czas na rozmowie lub po prostu wpatrywaniu się w pracę. Nie musisz się śpieszyć, przed Tobą tylko jedno dzieło!
Stanisław Dróżdż Poezja konkretna
Instalacja Poezja konkretna to ponad 10 km żyłki o grubości 1 mm, która łączy punkty wyznaczone według specjalnego systemu na ścianach, suficie i podłodze. Jest to rekonstrukcja instalacji, którą artysta zrealizował w Galerii Foksal w 2002 roku, tutaj dostosowana do przestrzeni MWW i wykonana zgodnie z autorskimi wskazaniami Stanisława Dróżdża.
Muzeum Współczesne Wrocław
Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) – niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Od swojego powstania w 2011 roku rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków …
71 356 42 57
mww@muzeumwspolczesne.pl
http://www.muzeumwspolczesne.pl
facebook