Weleda

Noc Muzeów w Muzeum Współczesnym Wrocław

📅 sobota 18.05.2013
Noc Muzeów w Muzeum Współczesnym Wrocław

Wejdź w przestrzeń wystawy z drukiem “Rozrusznika Wystaw” w dłoni i zapoznaj się z dziełami prezentowanymi przez twórców grupy. Znajdź na jednym z pięter schronu instalację “Miasto LUXUSU”. Dokładnie się jej przyjrzyj, by następnie móc dołączyć do współtworzenia nowej instalacji na Poziomie I.

Doświadczenia zebrane podczas zwiedzania wystawy “Magazyn LUXUS” wykorzystamy przy okazji zabawy kolejną odsłoną instalacji Samoobsługowego Muzeum „Szczepin w lukrze LUXUSu” autorstwa Patrycji Mastej na Poziomie II. Wielkoformatowa panorama pozwoli na nowo zakomponować ulice i podwórka otaczającego MWW osiedla „Szczepin” oraz wprowadzić w nie własną interpretację idei LUXUSu. Intensywności koloru i wizualna mnogość ruchomych elementów obrazu zapewni chwilę zapomnienia oraz nieskrępowaną, twórczą zabawę.

Po doznaniach związanych ze zwiedzaniem wystaw oraz zabawą Samoobsługowym Muzeum zapraszamy do przestrzeni Beautiful Tube na Poziomie I. W relaksującej atmosferze będzie można odpocząć lub zaangażować się w działania twórcze. Złożona z kolorowych kubików nieregularna powierzchnia Beautiful Tube zostanie przekształcona przez zwiedzających w artystyczną instalację nawiązującą do “Miasta LUXUSU”, jednego z dzieł znajdujących się na wystawie. Zwiedzający będą mogli także wykonać własny pomnik lub stworzyć kompozycję z gotowych szablonów, ćwiczenia z druku Rozrusznika Wystaw.

Przyjdź, zobacz, a następnie przekształć otaczającą Cię rzeczywistość.

Zwiedzanie wystawy- 3.,4.,5. piętro
Zabawa Samoobsługowym Muzeum – 2. piętro