Zielona Sowa
Zielona Sowa

Noc Bibliotek w Lublinie

📅 piątek 09.05.2014
Noc Bibliotek w Lublinie

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ZAPRASZA na NOC BIBLIOTEK
9 maja 2014,
start godz. 18.00

MBP realizuje unikatowe działania edukacyjno-kulturalne służące promocji kultury i czytelnictwa. Jest inicjatorem wielu niezwykle ciekawych projektów, bierze również udział w już istniejących. Bibliotekarze organizują prelekcje, spotkania autorskie i klubów czytelniczych, wystawy, koncerty oraz pokazy filmowe. Regularnie prowadzone są lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczne i literackie, poranki oraz wieczory baśni, inscenizacje, jak też inne formy działań dla dzieci i młodzieży. Dostępne są też specjalnie przygotowane programy dla seniorów i osób niepełnosprawnych. 
 
IDEA NOCY BIBLIOTEK
Biblioteki stają się multimedialnymi punktami dostępu do kultury, przestrzenią, która łączy w sobie miłą atmosferę, poczucie bycia u siebie, z tym, co najciekawsze w miejscach publicznych – możliwością poznawania nowych osób, bycia razem z innymi ludźmi. To także miejsca spotkań, komunikacji społecznej, dostępu do żywej wiedzy, informacji, kultury i edukacji – to miejsce dla każdego. Dlatego warto podczas Nocy Bibliotek zajrzeć do filii MBP w Lublinie, które przygotowały oryginalną i atrakcyjną ofertę kulturalną. 
 
Po raz ostatni w tym terminie "BEZKARNA NOC" – zwrot przetrzymanych tytułów bez opłaty karnej!!!

NOC BIBLIOTEK 2014 

Filia nr 1, ul. Kościelna 7a (wejście od patio), tel. 81  444-58-38

WYDARZENIE

 Przez żołądek do…. Kuchnia w literaturze i filmie.

(literatura, film, warsztaty)

DZIAŁANIE

Prezentacja książek kucharskich oraz powieści i opowiadań z wątkiem kulinarnym. Dyskusja na temat literatury i filmów z wątkiem kulinarnym. Czytanie fragmentów książek. Spotkanie z profesjonalnym kucharzem. Porady kulinarne. Wspólne przygotowanie czegoś smakowitego pod kierunkiem zaproszonego gościa. Degustacja potraw.

UCZESTNICY

Liczba uczestników bez ograniczeń. Dorośli i młodzież.

 

Filia nr 2, ul. Peowiaków 12, tel. 81 466-62-02

WYDARZENIE

Spotkanie autorskie z Edą Ostrowską „Ptak w tak-taku" – godz. 18.00

(literatura)

DZIAŁANIE

Spotkanie autorskie z Edą Ostrowską promujące jej najnowsze wydawnictwo, widowisko poetycko – muzyczne, pt."Ptak w tak-taku". Autorka do tej pory wydała siedemnaście zbiorów poetyckich oraz jedną prozę poetycką. W 2012 roku była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Spotkanie poprowadzi Kazimierz Bolesław Malinowski.

UCZESTNICY

Dorośli, liczba miejsc ograniczona

 

WYDARZENIE

Biblioteka akustycznie – godz. 20.00

(muzyka)

DZIAŁANIE

Podczas koncertu zostaną zaprezentowane znane i mniej znane covery w zupełnie nowych, oryginalnych aranżacjach. Nie zabraknie również piosenek autorskich, które jeszcze nigdzie nie były wykonywane, a są materiałem przygotowanym na debiutancką płytę wokalisty – Łukasza Mielko. Usłyszymy melodyjne, interesujące kompozycje z pogranicza muzyki popularnej i nowoczesnej muzyki alternatywnej, z soulowym zacięciem w akustycznych, nastrojowych aranżacjach.

UCZESTNICY

Koncert przeznaczony dla odbiorców w każdym wieku.

Łukasz Mielko – vocalAbsolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS w Lublinie w klasie śpiewu Krystyny Prońko oraz Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Muzycznej pod czujnym uchem Moniki Malec. Rokrocznie uczestniczy w warsztatach jazzowych, rozrywkowych i gospel, m. in. wielokrotnie w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych Cho – jazz w Chodzieży, Ogólnopolskich Warsztatach Piosenkarskich w Toruniu, Janice Borla Vocal Camp w Naperville (IL, USA). Ponadto uczęszczał na zajęcia wokalne w warszawskiej Dorożkarni oraz ukończył kurs na Wydziale Wokalnym (sekcja piosenki) Fundacji Bednarska. Swoich sił próbował także w piosence musicalowej, czego rezultatem było m. in. wystąpienie w widowisku muzycznym „Pieśń z Pieśni" Jana Kondraka. Najlepiej czuje się w repertuarze z gatunku muzyki rozrywkowej, funky, pop, soul, nie zamyka się jednak na inne style muzyczne. W 2011 roku zdobył pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej Start to Sing w Warszawie, a w 2012 nagrodę publiczności na Rzeszów Carpathia Festiwal. Obecnie śpiewa w chórze gospelowym Sound&Grace. Występował m. in. z: Mrozu, Afromental, Krystyną Prońko, Anią Szarmach, Moniką Urlik, Piotrem Selimem, Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, MM Big Bang, czy Helicopters Brass Orchestra.

Kacper Zasada – instrumentalista (kontrabas i gitara basowa) i kompozytorPochodzący z Lublina kontrabasista i gitarzysta basowy. Ma za sobą wiele lat kształcenia w szkołach muzycznych pierwszego i drugiego stopnia. Ukończył Wydział Jazzu w PSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zainteresowany bardzo wieloma gatunkami muzycznymi. Ze swoimi zespołami dotarł do finału takich konkursów, jak: Coke Live Fresh Noise, Jazz Juniors, czy Krokus Jazz Festival. Kilkukrotnie występował na scenach największych wydarzeń muzycznych w Polsce takich, jak: Heineken Open′er Festival, Free Form Festival, Jazz Jamboree. Obecnie współpracuje na stałe i wstępuje m. in. w zespołach: Marii Sadowskiej, Ewy Pac, Sienne Singers, The &.Michał Kowalski – instrumenty klawiszowe. Absolwent Policealnego Studium Jazzu na Bednarskiej, obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Wykładał na Warsztatach Muzycznych organizowanych przez Stowarzyszenie Rockowe Ogródki. Wielokrotnie zasilał brzmienie takich artystów, jak: Enej, September, Marcin Nowakowski, Mrozu live band, Marina Łuczenko, Mateusz Krautwurst, Natalia Przybysz, Monika Borzym, Nick Sincler oraz wielu innych. Dziś można go usłyszeć na koncertach: Łona Webber & the Pimps, Sound&Grace, Krzysztof Ścierański Quartet.

 

Filia nr 3, ul. Hutnicza  20, tel. 081 746-29-63

WYDARZENIE

Lektury socrealizmu 1945-1955  –   godz.18.00

(wystawa, literatura)

DZIAŁANIE

Prezentacja książek, czytanie fragmentów książek, dyskusja, wystawa plakatu polskiego 1945-1955. Opowieści dawnej treści (a może niedawnej), lektury socrealizmu 1945-1955.  Wystawa „Polski plakat 1945-1955". Wspomnienia uczestników dotyczące książek oraz ich własnych historii.

UCZESTNICY

wiek bez ograniczeń, liczymy na osoby, które pamiętają lektury lat 40-tych i 50-tych XX w.

UWAGI

Nie jest to gloryfikacja tamtych czasów, lecz przypomnienie co wtedy się działo w kulturze.

 

Filia nr 6, ul. Poniatowskiego  4, tel. 81 533-07-13

WYDARZENIE

 Warszawska Niobe. –   godz.18.00

(prelekcja, pokaz multimedialny)

DZIAŁANIE

Prelekcja, pokaz multimedialny, wspólne śpiewanie.  Wieczornica patriotyczna, której celem jest uczczenie wybuchu Powstania Warszawskiego. Zostanie wygłoszona prelekcja o Krystynie Krahelskiej (poetka Powstania Warszawskiego), zorganizujemy pokaz multimedialny, a także planujemy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

UCZESTNICY

osoby w różnym wieku

 

Filia nr 9, ul. Krańcowa  106, tel. 81 744-17-18

WYDARZENIE

Promujemy Lubelszczyznę. Raz na ludowo. –   godz.18.00

(edukacja, plastyka, występ, film)

DZIAŁANIE

Zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci – "Polskie stroje ludowe" – godz. 18.00

Występ zespołu ludowego "Dąbrowica" – godz. 19.00,

 film "Artyści ludowi Polesia" J. Hanasa – godz. 20.00

Wystrój biblioteki tematycznie będzie dostosowany do hasła przewodniego. Dla uczestników "nocy" przygotowane zostaną przepisy kulinarne potraw regionalnych oraz mały poczęstunek

UCZESTNICY

Liczba uczestników bez ograniczeń, osoby w różnym wieku

 

Filia nr 10, ul. Kleeberga  12a, tel. 81747-10-23

WYDARZENIE

Nocne szuflad otwieranie. Jedna – haftami otulona, druga – Duszy Szuflada (już troszeczkę uchylona).

(warsztaty)

DZIAŁANIE

 Krzczonowska tradycja i handmade. Spotkanie z Panią Bogumiłą Wójcik i Panią Moniką Madejek. Zderzenie tradycji i nowoczesnej sztuki rękodzielniczej.

Bogumiła Wójcik – twórczyni ludowa z Krzczonowa. Monika Madejek – dla swojej "Szuflady Duszy" tworzy przeróżne cacka, ciesząc inne dusze.

UCZESTNICY

Od najmłodszych do najstarszych.

 

Filia nr 13, ul. Grażyny 13,tel.  81 525-08-85

WYDARZENIE

Bohaterowie bajek.

 Hawana perła Karaibów?

DZIAŁANIE

– Wystawa znaczków pocztowych – bohaterowie bajek na znaczkach świata,

– Relacja z pobytu w Hawanie –  pokaz diaporamy Kuby Szymańskiego – godz. 19.00

(wystawa, prezentacja multimedialna)

UCZESTNICY

ograniczona liczba uczestników

 

Filia nr 14, ul. Jaczewskiego 8,tel.  81 7424 41 37

WYDARZENIE

W 66 dni dookoła  Azji

DZIAŁANIE

Spotkanie z Aleksandrem Wiąckiem. Pokaz zdjęć i opowieść z podróży

(wystawa, prezentacja multimedialna)

UCZESTNICY

bez ograniczeń

 

Filia nr 16,ul. Kasztanowa 1, tel. 81 741-52-73

WYDARZENIE

Wspaniały Świat Muminków.

DZIAŁANIE

Gry i zabawy dla dzieci. Tematem przewodnim jest twórczość Tove Jansson.

Wspólne czytanie. Zajęcia plastyczne Konkurs wiedzy na temat postaci z książek Projekcja fragmentów bajek.  Inne zabawy, np. nauka piosenki o Muminkach – godz. 18.00-20.00

(czytanie, plastyka)

UCZESTNICY

dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Liczba uczestników ograniczona 20-25

 

Filia nr 17, ul. Przyjaźni 11, tel. 81 746-28-11

WYDARZENIE

Biblioteka bliżej rodziny

(gry, plastyka, czytanie)

DZIAŁANIE

"Rodzinne zabawy grami planszowymi" –  W krainie gier i zabaw – wspólna zabawa dzieci i rodziców.

"I ty możesz być artystą" – malowanie różnymi technikami malarskimi: kredkami, farbami, flamastrami, paluszkami.

"Szturm na bibliotekę" – czytanie fragmentów książek literatury światowej.

′Koncert życzeń" – Uczestnikami będą dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

"W 60 minut dookoła świata"  – uczestnicy spotkania poznają ciekawe miejsca, przeprawiają się przez np, pustynię, dżunglę.

"Wierszomania na wesoło"

(gry, plastyka, czytanie)

UCZESTNICY

Uczestnikami będą dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

 

Filia nr 18, ul. Głęboka  8a, tel. 81 525-10-91

WYDARZENIE

Podróże małe i duże czyli rodzinna zabawa w bibliotece.

DZIAŁANIE

– Muminek i przyjaciele – rozdanie dyplomów i nagród po ogłoszonym w marcu konkursie o trollach Tove Jansson. Proponujemy również wystawę pokonkursową pod tym samym tytułem. – 18.00

– Zamki – spektakl słowno-muzyczny, pokazujący zwyczaje i obyczaje rycerskie. – godz 19.00

– Małe ZOO – próba pokazania dzieciom nowej techniki plastycznej – warsztaty qullingu. –  godz. 20.00

– Płonąca żyrafa – wystawa zapoznająca z życiem i twórczością Salvatora Dali.

– Ilustracje książkowe – przybliżenie twórczości uczniów Zespołu Szkół Plastycznych, inne spojrzenie na ilustrację książkową dla dzieci.

UCZESTNICY

Wszystkie działania przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej, dla całych rodzin.

 

Filia nr 19, ul. Kunickiego  89, tel. 81 745-31-44

WYDARZENIE

Na ludową nutę – literatura, folklor, muzyka.

DZIAŁANIE

Wokół życia Oskara Kolberga i Stanisława Bojarczuka – poety, samouka z Lubelszczyzny.

– Impreza rozpocznie się wysłuchaniem montażu literacko-muzycznego w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 1 w Lublinie poświęconego poezji Stanisława Bojarczuka (1869-1956), zapomnianego poety z okolic Krasnegostawu na podstawie jego wierszy opiewających piękno ziemi ojczystej i siłę polskiej tradycji w tomiku pt. "Linie liryki" oraz Oskarowi Kolbergowi w dwusetną rocznicę jego urodzin.

– Następnie przedstawiciele społeczności gimnazjalnej pod opieką merytoryczną nauczyciela polonisty pani Aleksandry Maziarz-Wysockiej dokonają prezentacji zwyczajów i obrzędów Lubelszczyzny, połączonej z ekspozycją strojów ludowych naszego regionu.

– Na zakończenie przewidziane jest spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom przybliżające całokształt twórczości poetyckiej Stanisława Bojarczuka, zwanego "chłopskim Petrarką". Całość uroczystości uzupełnia wystawa pt. " Oskar Kolberg (1814-1890) – pionier polskiej etnografii i ludoznawstwa" godz. 18.00 – 20.00

(literatura, muzyka)

UCZESTNICY

 impreza międzypokoleniowa o otwartym charakterze.

 

Filia nr 21,  Rynek  11, tel. 81 532-05-45

WYDARZENIE

Stroje epokowe – historia ubioru średniowiecznego. –    godz.18.00

(prelekcja, wystawa)

DZIAŁANIE

Spotkanie z Anną Dubis, pracownikiem Ośrodka  „Brama Grodzka – Teatr NN" w Pracowni Edukacji Historycznej – Trasa Podziemna.

Przewidujemy prezentację ubiorów z epoki średniowiecza. Stroje damskie i męskie w nawiązaniu do zachowanej ikonografii :obrazów, grafik, rycin, manuskryptów i iluminacji książkowych. Podczas tegorocznej Nocy Bibliotek Pani Anna Dubis, fascynatka późnego średniowiecza wprowadzi słuchaczy w klimat epoki, opowiadając o dziedzictwie kulturowym i historycznym.

UCZESTNICY

prelekcja, wystawa, dla wszystkich  zainteresowanych, niezależnie od wieku odbiorców.

 

WYDARZENIE

Satyra w bibliotece  – występ Kabaretu PoMimochodem. –   godz.19.30

(kabaret)

DZIAŁANIE

Kabaret PoMimochodem zaprezentuje specjalnie zaaranżowane na ten wieczór widowisko. Kabaret powstał w Lublinie 15 kwietnia 2004 roku z inicjatywy studentów kierunku Animator i Menedżer Kultury UMCS. Nieprzeciętne osobowości zespołu: Urszula Bylica, Piotr Szalak, Marcin Snuzik, Bartosz Dąbrowski, Łukasz Tymoszuk oraz Waldemar Bylica. Zdobywcy nagród, między innymi: I nagrody na Pierwszym Turnieju Artystów Kabaretowych w Kielcach (2006) II nagrody – I Piskie Ogólnopolskie Wieczory Kabaretowe (2009) Wyróżnienia na I Ogólnopolskim Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych w Warszawie Nagrody głównej Prezydenta miasta Poznań w eliminacjach – "Zostań Gwiazdą Kabaretu"

UCZESTNICY

 dla młodzieży, dla dorosłych, pomieścimy ok 40 – 50 osób.

 

Filia nr 24, ul. Juranda 7, tel. 81 525-65-03

WYDARZENIE

Przeczytać czy obejrzeć? Adaptacje filmowe wielkich dzieł literackich. –   godz.18.00

(prelekcja, film)

DZIAŁANIE

Prelekcja, dyskusja, fragmenty filmu. Spotkanie i dyskusja uczestników Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM. Stworzenie możliwości do swobodnych wypowiedzi.

UCZESTNICY

ok. 20 osób należących do ww Klubu działającego w Filii 24.

 

WYDARZENIE

Noc w Dolinie Muminków. –   godz.18.00

(plastyka)

DZIAŁANIE

Impreza biblioteczna dla dzieci. Głośne czytanie książek z serii "Muminki", gry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne – Muminki metodą kolażu.

UCZESTNICY

dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Dla młodszych dzieci wymagana obecność opiekuna

Bez ograniczeń liczby uczestników.

 

WYDARZENIE

Radość dla oczu – spokój dla ducha. –   godz.18.00

(wystawa)

DZIAŁANIE

Wystawa obrazów autorstwa Bożeny Przywary połączona z wernisażem w holu biblioteki.

UCZESTNICY

dla wszystkich odwiedzających, bez ograniczeń wiekowych i liczby uczestników.

 

Filia nr 25, ul. Sympatyczna 16, tel. 81 527-21-82

WYDARZENIE

Asyż – miasto w kolorach słońca.  –   godz.18.00

(prelekcja, prezentacja multimedialna)

DZIAŁANIE

Prezentacja multimedialna średniowiecznej architektury i historii Asyżu z perspektywy podróżnika. Prelekcja na temat specyfiki średniowiecznej architektury Asyżu widzianej w subiektywnym obiektywie. Prezentacja zdjęć miasta z różnych perspektyw. Prelekcja na temat klimatu stworzonego przez osobowość świętego Franciszka.

UCZESTNICY

Prelekcja przeznaczona jest dla osób z różnych grup wiekowych zainteresowanych historią i architekturą Asyżu oraz życiem świętego Franciszka.

 

Filia nr 26, Książka mówiona, ul. Leonarda 18, tel. 81 525-64-39

WYDARZENIE

Wyprawa w dawne czasy – pokaz i warsztaty tańca dawnego, pokaz fire show (taniec z ogniem).

 

DZIAŁANIE

18.00 – 19.00 "W krainie Astrid Lindgren i Tove Jansson"- konkurs na najciekawsze przebranie

19.00 – 20.30 "Moda i taniec dawnej Europy" – prezentacja tańców oraz warsztaty tańca dawnego (spekerin)

20.00 – 21.00 "Piękna książka" warsztaty ekslibrisu

21.00 – 21.20  Prezentacja tańca z ogniem – fire show – plac asfaltowy między ul. Skrzetuskiego a ul. P. Wołodyjowskiego, koło placu zabaw na osiedlu H. Sienkiewicza.

UCZESTNICY

Wyprawa w dawne czasy jest przeznaczona dla osób od lat 7.

W krainie Astrid… i warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 6.

 

Filia nr 28, Książka mówiona, ul. Nadbystrzycka  85, tel. 81 525-86-44

WYDARZENIE

Wystawa malarstwa Bożeny Wysok-Gańskiej.

(wystawa)

DZIAŁANIE

Hobby Bożeny Wysok-Gańskiej, naszej czytelniczki – autorska prezentacja twórczości

UCZESTNICY

bez ograniczeń wiekowych

 

 

WYDARZENIE

Chwila poezji w prozaicznym życiu. Spotkanie autorskie z Moniką Oleksą. –   godz.19.00

(literatura)

DZIAŁANIE

Poezja  Moniki Oleksy.

UCZESTNICY

dla dorosłych czytelników

 

Filia nr 29, ul. Kiepury  5, tel. 81 741-92-94

WYDARZENIE

Straszna noc w bibliotece.

(plastyka, literatura, kalambury)

DZIAŁANIE

18.00-19.30 – Czy duchy naprawdę straszą – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci.

19.45 -21.45 – Spotkanie klubu "Lubimy czytać" – rozmowy o horrorach i o tym czy warto się bać, połączona ze wspólną zabawą integrującą grupę – propozycja dla czytelników dorosłych.

UCZESTNICY

dzieci, młodzież, dorośli

 

Biblio, Filia 32, ul. Szaserów 13-15 , tel. 81 311-00-09

WYDARZENIE

Rozgrywki gier planszowych.

(gry planszowe)

DZIAŁANIE

W trakcie zajęć istnieje możliwość zagrania w dowolną grę dostępną w Biblio. Pracownicy służą pomocą przy poznawaniu zasad. Istnieje też możliwość znalezienia osób do wspólnej rozgrywki – d godziny 18:00 do 22:00.

UCZESTNICY

Wydarzenie otwarte, bez przedziałów wiekowych.

 

WYDARZENIE

Biblioteczny wieczór kinowy – projekcja.

(projekcja filmowa)

DZIAŁANIE

W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli obejrzeć interesujący komediodramat romantyczny z 2011 roku, utrzymany w stylistyce kina niemego.

UCZESTNICY

 Pokaz otwarty. Od godziny 20:10 do 21:50

 

WYDARZENIE

Jak powstaje książka? Spotkanie dla przedszkolaków.

(edukacja)

DZIAŁANIE

W trakcie spotkania dzieci dowiedzą się w jaki sposób są wytwarzane książki oraz jaką drogę pokonują, żeby trafić w ręce czytelnika.

UCZESTNICY

Dla dzieci w wieku przedszkolnym, spotkanie otwarte.

 

Filia nr 34, ul. Judyma  2a, tel.  81 466-59-12

WYDARZENIE

Folkowa Noc

(wystawa, koncert pieśni, taniec ludowy)

DZIAŁANIE

– Gwiazdy Czeczenii – Lezginka – 18:00 – 19:002.

Występ taneczny młodzieży czeczeńskiej połączony z prezentacją kultury czeczeńskiej i wystawą dotyczącą zespołu.

– Muzyka z pięciu stron świata – 19:00 – 20:30

Pieśni pogranicza – polskie, ukraińskie, łemkowskie i bojkowskie; pieśni liryczne, historyczne, obrzędowe, o tematyce wiosennej

UCZESTNICY

dla wszystkich grup wiekowych

 

Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20, tel. 81 311-00-02

WYDARZENIE

Razem w Bibliotece.

(wystawa, koncert, gry)

DZIAŁANIE

"Razem w Bibliotece" – tytuł wspólny dla wystawy, czytelnicy na zdjęciach w Filii nr 35- wernisaż godz. 18.00

Koncert rodzin muzykujących –  godz. 18.30

"Rodzina przy planszy" – godz. 19.00 -wspólna zabawa przy grach planszowych współorganizowana przez sklep z grami planszowymi www.felippe.pl

UCZESTNICY

 uczestnictwo bez ograniczeń

 

Filia nr 36, ul. Zygmunta Augusta 15, tel. 81 311-00-16

WYDARZENIE

Wielkie Nocne Granie.

DZIAŁANIE

„Wielkoformatowe puzzle" – zabawy dla dzieci i rodziców. Oferujemy możliwość zmierzenia się z puzzlami w rozmiarze XL

„Klocki konstrukcyjne" – inauguracja zajęć dla dzieci.  Miłośnicy tworzenia skomplikowanych konstrukcji będą mogli tworzyć z wykorzystaniem klocków Meccano.

Na „II Bal dla Małych i Dużych" zapraszamy całe rodziny.

„Opowieści z dziejów dawnych lubelskich bibliotek i księgarni" – prowadzenie Luiza Dutkowiak – historyk sztuki i przewodnik turystyczny prowadzić będzie spotkanie dotyczące historii bibliotek i księgarni w dawnym Lublinie.

(zabawy, prelekcja)

UCZESTNICY

 

 

 Filia nr 37, ul. Bazylianówka  85, tel. 81 742-12-87

WYDARZENIE

Rodzinny wieczór taneczny w rytmach zumby.

(pogadanka, zajęcia plastyczne, gry, tańce)

DZIAŁANIE

Rola rodziny we współczesnym świecie, pogadanka nt. wartości rodzinnych, gry słowne, zajęcia plastyczne, wieczór taneczny.

1.      Spotkania rodzin na pogadance o roli rodziny we współczesnym świecie. – godz. 18.00 – 18.30

2.      Gry słowne podkreślające znaczenie więzi rodzinnych – godz. 18.30 – 19.00

3.      Zajęcia plastyczne, podczas których zostanie wykonany plakat promujący wartości rodzinne. godz. 19.00 – 20.00

4.      Międzypokoleniowy wieczór taneczny w rytmach zumby – godz. 20.00 – 21.00

UCZESTNICY

 osoby dorosłe jak i dzieci, brak ograniczenia liczby uczestników

 

American Corner

WYDARZENIE

Zagraj w futbol z lubelską drużyną, Tytanami Lublin na konsoli Wii!

(gry)

DZIAŁANIE

17.00 – 20.00  Nauka języka angielskiego poprzez zabawę – gry planszowe, komputerowe oraz gry na konsoli Wii, rozwijającymi umiejętności językowe. Ponadto, będzie okazja poznać zawodników lubelskiej drużyny futbolu amerykańskiego, Tytanów Lublin i zmierzyć się z nimi w grze poświęconej temu sportowi.

UCZESTNICY

 Spotkanie otwarte, kierowane do każdej grupy wiekowej

 

WYDARZENIE

Poznaj futbol dzięki znanym amerykańskim produkcjom filmowym.

(film)

DZIAŁANIE

18.00-20.00 – Narodowy sport amerykański przedstawiony w filmach fabularnych, projekcja filmu "Gang z boiska". Pokaz wchodzi w skład cyklu "Futbolowe piątki", który odbywa się w każdy drugi piątek miesiąca.

UCZESTNICY

Projekcja filmowa otwarta, kierowana do wszystkich grup wiekowych.

 

WYDARZENIE

Piszesz pracę naukową? Skorzystaj z baz danych w American Corner!

(bazy danych)

DZIAŁANIE

17.00-20.00 prezentacje poświęcone bazom danych eLibraryUSA.  Zbiór ten obejmuje ponad 30 komercyjnych baz danych, zawierających artykuły z czasopism, encyklopedie dla dzieci i dorosłych, pliki audio i video na temat nauki i technologii, wiadomości biznesowych, literatury, geografii oraz spraw bieżących. Dostępne są również pełne teksty książek w języku angielskim i hiszpańskim. Obszerny zbiór tworzą materiały do nauki języka angielskiego ( w tym materiały dydaktyczne dla nauczycieli). Są niezbędne przy pisaniu prac naukowych. Pracownicy American Corner będą wyjaśniać zasady ich korzystania.

UCZESTNICY

Spotkanie otwarte, kierowane do wszystkich grup wiekowych. Warunkiem jest znajomość języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym.

 

 

829 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent