Niezwykłe warsztaty Dla Dzieci w Poznaniu

📅 sobota 12.05.2012
Niezwykłe warsztaty Dla Dzieci w Poznaniu

9-12 maja 2012 / Poznań / Park na Cytadeli

W dniach 9-11 maja dzieci w wieku szkolnym (7-16 lat) będą mogły wziąć udział w 17 różnych warsztatach (w sumie odbędzie się ich ponad 50). Na zajęciach przygotowaliśmy miejsce dla blisko 1200 uczestników. Natomiast na finałowy rodzinny piknik artystyczny, w sobotę 12 maja, zapraszamy nawet kilkuletnie maluchy. Wydarzenia w tym dniu zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 1-12 lat. Wszystkie wydarzenia w ramach projektu są bezpłatne.

Warsztaty i zabawy twórcze / GRUPY SZKOLNE

W dniach 9-11 maja zapraszamy dzieci szkolne (w grupach zorganizowanych) do udziału w warsztatach artystycznych poświęconych tematom związanym z piłką nożną. Każdego dnia, o godzinie 9.30 wszyscy uczestnicy 17 odbywających się równolegle warsztatów rozpoczną działania od specjalnie przygotowanej „rozgrzewki" z elementami tańca i futbolu, którą poprowadzi tancerka Dominika Jaszyk. Zajęcia twórcze poprowadzą studenci wydziałów edukacji artystycznej wyższych uczelni z Polski oraz z Czech i Słowacji. Powstałe na nich prace będą eksponowane w pięknych przestrzeniach cytadelowego parku. Znany muzyk i animator Ryszard Bazarnik wraz z Izą Kowalewską poprowadzą warsztaty artystycznego dopingu oparte na muzyce stadionów z całego świata. Na bębnach będzie można ćwiczyć doping pod kierunkiem poznańskich perkusistów (Rafał Igiel, Ryszard Radom). Warsztat „Wiersze na stadionie" poprowadzą poeci i pisarze. Na zajęciach filmowych powstaną piłkarskie animacje realizowane w technice wycinankowej i pikselacji.

Sport, sztuka, edukacja humanistyczna

FORUM

Piłce w kieszeni Vincenta towarzyszyło będzie dwudniowe forum zatytułowane Sport, sztuka, edukacja humanistyczna, które odbędzie się 9 i 11 maja w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Wśród prelegentów znajdą się miedzy innymi prof. Wojciech Lipoński, wybitny lekkoatleta i znawca olimpizmu oraz psycholog, prof. Stanisław Kowalik. Drugi dzień forum poświęcony jest tematyce, która powinna być szczególnie bliska pedagogom; zapraszamy nauczycieli zarówno języka polskiego jak i WF!

Piknik z piłką w kieszeni Vincenta

12 maja, w godzinach 14.00-18.00 w parku na Cytadeli, na łące przy dzwonie Pokoju, odbędzie się piknik artystyczny z piłką w kieszeni Vincenta. Twórcy i organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi (w wieku 1-12 lat) do twórczego działania w futbolowych warsztatach artystycznych oraz zabawach z piłką z udziałem znakomitych zawodników i artystów. Swój udział w Pikniku zapowiedzieli między innymi reprezentanci Polski, Bartosz Bosacki i Paweł Wojtala oraz aktor Dominik Bąk („Skrzydlate świnie", „Vinci", „Ekipa"), a także inny artyści, o których będziemy informowali na bieżąco.

Będzie można także pograć z mistrzami świata – w piłce guzikowej. Na piknikowej scenie zaprezentowane zostaną muzyczne rezultaty trzydniowych warsztatów. Zaprezentują się na niej również Ryszard Bazarnik i Iza Kowalewska, a także dziecięcy zespoły Łejery i Kapela z Orliczka, wszyscy w niezwykle piłkarskim i sportowym repertuarze. Niesamowity duet Soccer ART, znajdujący się w czołówce światowego free style zademonstruje piłkarską żonglerkę na najwyższym poziomie, a do futbolowego aerobiku zaproszą młodzi sportowcy z Piłkarskiej Trzynastki. Każdy uczestnik pikniku otrzyma numerowany certyfikat. W finale imprezy wylosowani posiadacze certyfikatów wezmą udział w konkursie „artystycznie" wykonywanych rzutów karnych. Planowane są także inne atrakcje, o których powiadomimy później.

Na pikniku prowadzona będzie zbiórka na rzecz fundacji „Mam marzenie" – będziemy starali się spełnić marzenie chorego dziewięcioletniego Tomka, który pragnie zobaczyć mecz Barcelony na Camp Nou i zamienić kilka słów z Leo Messim. Podczas finału pikniku odbędzie się aukcja ciekawych pamiątek futbolowych, z której dochód w całości zostanie przeznaczony również na spełnienie tego marzenia.

Mecenat

Miasto Poznań

ORGANIZATOR

Centrum Sztuki Dziecka

Akademia Wychowania Fizycznego

Piłkarska Trzynastka

Fundacja „Mam Marzenie"

PARTNERZY PROJEKTU

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu

Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA

PATRONAT MEDIALNY

TVP Poznań

Radio Merkury

Miasto Dzieci

IKS

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Poznania.