Akademia tańca
FMH mobile

📅 niedziela 04.11.2012

4.11.2012

II NIEDZIELA Z ARLEKINEM:
"NIEWIELKI, NIEMAŁY KRÓL"

Król Maciuś I po śmierci ojca przejmuje władze w królestwie. Dobroć, niewinność i poczucie sprawiedliwości oraz utopijne marzenie o uszczęśliwieniu wszystkich dzieci nie idą w parze z doświadczeniem życiowym, którego brakuje młodemu władcy. Dynamiczna akcja wciąga publiczność od początku do końca. Król Maciuś I to bardzo młody człowiek, który musi odnaleźć się w rzeczywistości dorosłych. W czasie spektaklu będziemy świadkami wojny o władze, sejmu dzieci, tańców afrykańskich i wielu, momentami zabawnych, zwrotów akcji.

Po przedstawieniu dzielimy się na grupy i razem z arlekinowymi przewodnikami wyruszamy zwiedzać teatr. Zajrzymy za kulisy, wejdziemy na scenę i do sali prób. Aktorzy zdradzą nam sekrety teatru lalek i pokażą jak ożywić lalkę teatralną. W garderobie artyści pomogą nam przeobrazić się w dowolną postać z bajkowej krainy, a w mechanizatorni weźmiemy udział w procesie tworzenia lalek.
Natomiast w kawiarni teatralnej będzie można wziąć udział w niecodziennych warsztaty plastycznych prowadzonych przez panią scenograf -Joannę Hrk.

UWAGA – ROZDAJEMY ZAPROSZENIA!!!

Dwuosobowe zaproszenie na ten spektakl powędruje do tego z Was, kto pierwszy przyślę na karolina@miastodzieci.pl mail z imieniem, nazwiskiem i hasłem "Król Maciuś".

Już wyłonilliśmy zwyciężczynię – tym razem do Arlekina wybierze się Pani Agnieszka.

Gratulujemy!

Teatr Arlekin:

Reżyseria: Bogdan Nauka
Scenariusz: Joanna Kulmowa
Scenografia: Paweł Hubiczka
Muzyka: Paweł Helebrant

Przedstawienie jest adresowane do dzieci przedszkolnych i szkolnych klas I-IV.

www.arlekin.lodz.pl