Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne.
Podczas warsztatu uczestnicy przyjrzą się twórczości Stanisława Dróżdża. Wybiorą się na wystawę „Prywatne mitologie. Urodziny Marty”, by zobaczyć pracę „Poezja konkretna”. Dowiedzą się czym jest poezja konkretna i co kryje się pod hasłem „pojęciokształty”. Podczas części warsztatowej, podobnie jak artysta, uczestnicy będą badać relację czasu i przestrzeni. Spróbują zwizualizować te poszukiwania w formie autorskiej instalacji, którą wykonają z żyłek, nici i drutów. Jak te projekty będą zmieniały się dzięki odpowiedniemu światłu i przemieszczaniu się uczestników? Czy wspólne dzieła będą miały równie poetycki charakter, co prace Stanisława Dróżdża?
Prowadząca: Agata Iżykowska-Uszczyk.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy >>>
- Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 16.01.2020 do godz. 16.00.
- Prosimy o zapisywanie się na warsztat. Tylko w ten sposób możemy przewidzieć ilość potrzebnych materiałów oraz dopasować poziom warsztatu do wieku uczestników.
- Bardzo prosimy o informowanie z wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
- Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców.
- Zbiórka uczestników warsztatu na parterze przy kasie muzealnej.
Wystawę „Prywatne mitologie. Urodziny Marty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupy prac dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.
Muzeum Współczesne Wrocław
Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) – niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Od swojego powstania w 2011 roku rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków …
71 356 42 57
mww@muzeumwspolczesne.pl
https://www.muzeumwspolczesne.pl
facebook