Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne.
Podczas warsztatu uczestnicy przyjrzą się twórczości Krzysztofa Wodiczki, artysty-projektanta, autora wielu obiektów i filmów wideo. Wspólnie wybiorą się na wystawę „Prywatne mitologie. Urodziny Marty”, by zobaczyć pracę Wodiczki, zatytułowaną „Autoportret narożny”. Wspólnie zastanowią się jak nietypowa forma portretu może wpływać na jego interpretację, czy istnieją jakieś zasady tworzenia portretów? W artystyczny sposób opracują własne wizerunki. Wykorzystają w twórczym procesie możliwości, jakie niesie ze sobą metoda origami. Utworzą serię artystycznych obiektów, przedstawiających całą gamę odmiennych cech naszej osobowości.
W czasie warsztatów uczestnicy lepiej poznają siebie, jak i swoich bliskich. A twórcze realizacje będą mogli podarować Babciom i Dziadkom, których na warsztaty, wraz z pociechami, zapraszamy w sposób szczególny, ponieważ kilka dni wcześniej – 21 i 22 stycznia – będą obchodzili swoje święta.
Prowadzący: Ignacy Oboz.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy >>>
- Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 23.01.2020 do godz. 16.00.
- Prosimy o zapisywanie się na warsztat. Tylko w ten sposób możemy przewidzieć ilość potrzebnych materiałów oraz dopasować poziom warsztatu do wieku uczestników.
- Bardzo prosimy o informowanie z wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
- Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców.
- Zbiórka uczestników warsztatu na parterze przy kasie muzealnej.
Wystawę „Prywatne mitologie. Urodziny Marty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupy prac dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.
Muzeum Współczesne Wrocław
Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) – niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Od swojego powstania w 2011 roku rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków …
71 356 42 57
mww@muzeumwspolczesne.pl
http://www.muzeumwspolczesne.pl
facebook