Banery Maniek

10.01.2016, niedziela

Daj rodzinę za kurtynę
Mała sala

Nuda w rękach dzieci może odpalić niejedną bombę. Teatr Nowy zapobiegając domowym katastrofom przygotował projekt, który da dorosłym, zestaw narzędzi do rozbrajania Milusińskich. Teatr bowiem jest niezastąpionym arsenałem metod i narzędzi do rodzinnej integracji.
„Daj rodzinę za kurtynę” to cykl spotkań, podczas których rodzice wraz z dziećmi bezkarnie i do woli zabawią się na scenie pod opieką dwójki doskonałych aktorów Katarzyny Żuk i Gracjana Kielara. Będzie wesoło i twórczo, ekspresyjnie i z wyobraźnią. Dla rozwoju, dla terapii, dla integracji, dla bliskości. Dla budowania najważniejszej relacji! Zapraszamy.

OPIS MERYTORYCZNY PROJEKTU:

Zakres projektu:
• pedagogika teatru

Zadania:
• wspomaganiu budowania więzi między dziećmi i ich opiekunami.
• terapia przez sztukę
• wspomaganie rozwoju osobowości dziecka przez teatr
• promowanie metod pedagogiki dziecięcej wśród rodziców i opiekunów
• promocja wartościowej literatury dziecięcej

Formy realizacji:
• czytanie performatywne
• bajki terapeutyczne
• zabawy integracyjne, gry rozwojowe wspomagające wyobraźnię, artykulację, plastykę ruchu, muzyczność oraz sensualność.

Grupa odbiorcza: dzieci od 5 do 10 lat wraz z opiekunami

Prowadzący: Katarzyna Żuk, Gracjan Kielar
Opracowanie pedagogiczne. Anna Ciszowska*, Sebastian Wdowiak**

Terminy:
10.01.16 / godz. 11.00 / Mała Sala
07.02.16 / godz. 11.00 / Duża Sala

wstęp bezpłatny / obowiązują wcześniejsze zapisy: cet@nowy.pl / ilość miejsc ograniczona

UWAGA: Zaleca się podczas zajęć miękkie obuwie oraz wygodny, sportowy strój.

*Anna Ciszowska – teatrolożka, pedagożka mianowana, reżyserka (absolwentka studium reżyserii teatru dzieci i młodzieży Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, wydział zamiejscowy we Wrocławiu), animatorka młodzieżowego ruchu teatralnego w Łodzi, m.in. dwukrotna laureatka Złotej Maski – Nagrody Ministra Edukacji Narodowej (Poznań 2009 i 2006), laureatka nagród Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Odznaczona przez Prezydenta Miasta Łodzi w 2014 r.

**Sebastian Wdowiak – absolwent Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalizacją edukacja przez sztukę. Laureat programu edukacyjnego „Odyseja umysłu”, podczas którego zdobył I. miejsce w województwie łódzkim w IV kategorii wiekowej – studenci, II. miejsce na Ogólnopolskim finale w Gdańsku oraz wicemistrzostwo na Ogólnoświatowym Finale „Odysey of the Mind” organizowanym na Uniwersytecie Stanowym w Michigan.
Obecnie spełnia się zawodowo w Zespole Szkół Społecznych Towarzystwa Oświatowego, realizując swoją pasję pracy z dziećmi i młodzieżą.