Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Markowe zabawki dla dzieci

Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi

Teatr istnieje od 1949 r. i od początku wnosi znaczący wkład w życie kulturalne Łodzi i Polski. Instytucja trwale czerpie z bogatego dorobku swojego Patrona i własnej tradycji teatralnej, dzięki czemu na deskach Nowego pojawiają się ważne w skali kraju przedstawienia o silnym wydźwięku społecznym i politycznym.

Obecnie teatr stawia na poszukiwanie nowych treści i środków wyrazu zarówno w przypadku inscenizacji klasycznych dzieł (Eurypides, Sofokles, Shakespeare, Słowacki) jak i dramaturgii XX-wiecznej i współczesnej (Brecht, Fassbinder, Heiner Müller, Levin). Do tych poszukiwań zaprasza reżyserów młodszej generacji (Marcin Liber, Michał Zadara, Wiktor Rubin, Jarosław Tumidajski, Szymon Kaczmarek).

W ostatnim czasie teatr zwyciężył w plebiscycie ENERGIA KULTURY 2012 – premiera spektaklu „Hotel Savoy” w reż. Michała Zadary została uznana za najbardziej elektryzujące wydarzenie kulturalne roku 2012, a „Antygona” w reż. Marcina Libera otrzymała Złotą Maskę od łódzkich recenzentów dla najważniejszego przedstawienia sezonu 2012/2013. Teatr przywiózł także ważne nagrody z międzynarodowych festiwali w Rosji i na Ukrainie za „Świętą Joannę Szlachtuzów” Brechta w reż. Jarosława Tumidajskiego.

KASY TEATRU:

Duża Sala

ul. Więckowskiego 15, tel. 42 636 05 92
Kasa czynna godzinę przed przedstawieniem.
Mała Sala

ul. Zachodnia 93, tel. 42 636 05 92
Kasa czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00-19.00.
oraz godzinę przed rozpoczęciem przedstawień granych w niedziele, święta i do południa.

W obu kasach można kupować bilety na przestawienia grane zarówno na Dużej, jak i na Małej Sali. Więcej szczegółów tutaj.

Bilety można rezerwować telefonicznie w kasach teatru oraz przez internet, e-mail: bilety@nowy.pl.
W zamówieniu należy podać:
– tytuł sztuki
– datę i godzinę spektaklu
– ilość miejsc do zarezerwowania
– imię i nazwisko oraz ewentualnie numer telefonu do kontaktu
Zarezerwowane bilety można odebrać w kasie najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem spektaklu; po upływie tego czasu zostaną przeznaczone do sprzedaży.

Teatr Nowy przygotowuje też w każdym sezonie ofertę zajęć edukacyjnych dla młodszej widowni.

Aktualnie proponowane zajęcia można znaleźć tutaj.
W roku 2015 wystartował cykl zajęć literackich dla dzieci zatytułowany „Bardzo Mała Literacka”. Harmonogram comiesięcznych spotkań dostępny tutaj.

ul. Zachodnia 93

42 633 44 94 w. 317
bilety@nowy.pl

Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi

sob-nd
29.07-30.07.2017
Urodziny Łodzi w Nowym
Warsztaty i zajęcia

Urodziny Łodzi w Nowym

Teatr Nowy włącza się aktywnie w celebrację 594 urodzin Łodzi oraz obchodów roku awangardy w Polsce. W ramach projektu Łódź stolicą awangardy, na dziedzińcu przed teatrem będzie można wziąć udział w warsztatach z tańca breakdance organizowanych przez Fundację Art of Breaking, namalować graffiti pod czujnym okiem awangardzisty – Egona Fietke oraz nauczyć się trudnej sztuki […]

nd
02.04.2017
Teatralna (wy)bawialnia w Teatrze Nowym w Łodzi

Teatralna Bawialnia – spektakl z opieką nad dzieckiem w kwietniu

Przekonanie, jakoby posiadanie dzieci i aktywne życie kulturalne wzajemnie się wykluczały, to mit. Aktywnie zwalcza go Teatr Nowy, w którym od marca rodzice mogą obejrzeć spektakl, podczas gdy dzieci biorą udział w teatralnych warsztatach. Twórcza zabawa pod opieką znakomitych animatorów teatralnych sprawi, że twoja pociecha również pokocha teatr. Zapraszamy do Teatralnej Bawialni!

nd
09.04.2017
teatr nowy Łódź daj rodzinę za kurtynę
Warsztaty i zajęcia

Daj rodzinę za kurtynę – niedziela w teatrze

„Daj rodzinę za kurtynę” to niedzielne, familijne spotkania w teatrze. Teatr Nowy, zapobiegając domowym katastrofom, przygotował projekt, który da dorosłym zestaw narzędzi do rozbrajania naszych milusińskich. Teatr jest bowiem niezastąpionym arsenałem metod i narzędzi do rodzinnej integracji. Wstęp wolny, ale trzeba się zapisać!

pon
19.12.2016
Bardzo Mała Literacka – spotkanie literackie dla gimnazjalistów

Bardzo Mała Literacka – spotkanie literackie dla gimnazjalistów

W cyklu Bardzo Małej Literackiej Teatr Nowy pokazanie różnorodność literatury dziecięcej i młodzieżowej, pozwala uczestnikom na nowo odczytać teksty z kanonu. Wstęp bezpłatny, trzeba się zapisać! Na ostatnie spotkanie w tym roku, poświęcone temu, co po drugiej stronie lustra, zapraszamy gimnazjalistów.

śr-pt
08.03-10.03.2017
pippi teatr nowy

Pippi Langstrumpf – spektakl dla dzieci

Któż nie zna Pippi, najsilniejszej dziewczynki na świecie, która potrafi jedną ręką podnieść konia, pogonić policjantów, próbujących zabrać ją do domu dziecka, pokonać groźnego byka i bez strachu karmić duchy? Przedstawienie jest teatralizacją klasycznej pozycji literatury dziecięcej pióra Astrid Lindgren. To opowieść o dziewięciolatce, której mama nie żyje, a tata zaginął gdzieś na morzach.

Zajęcia i miejsca

Wybierz miasto