Akademia tańca
FMH mobile
Niebieski w moim mieście – warsztat

📅 wtorek 19.03.2013
niebieski

19.03.2013 r.
godz. 11:00-14:00

Niebieski w moim mieście
warsztat dla dzieci ze szkół podstawowych

instruktor prowadzący warsztat: Mirosława Truchta-Nowicka

Wydarzenie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru – Dotknij Teatru

NIEBIESKI… – Papierowy Teatr w wersji autorskiej łączący różnego rodzaju aktywność twórczą uczestników warsztatów. Temat zajęć związany jest z akceptacją odmienności poprzez odkrywanie i poznawanie siebie samego, poszukiwanie wspólnych cech, potrzeb, emocji… Zajęcia mają na celu m.in. utrwalanie postawy aktywnej, twórczej, poszukującej rozwiązań w kontaktach z innymi oraz oswajania dziecka ze sztuką – tworzenie lalki, animowanie, wykonanie scenografii, a wszystko dzieje się w świecie niebywale kreatywnej i nośnej materii jaką jest papier.

Mirosława Truchta-Nowicka – zajmuje się malarstwem, projektowaniem i ilustracją. Praca w Teatrze Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi spowodowała zwrot w twórczości artystki, a Lalka-Rzeźba stała się elementem inspiracji, osiągając status głównego obiektu jej twórczych zainteresowań. Znaczna część prac artystki powstaje z papieru, który w szczególny sposób ożywia postacie i wzmacnia wrażenie ulotności. Ta wyjątkowa materia rzeźbiarska: subtelna, szorstka, surowa, a jednocześnie delikatna i krucha, pozwala poruszać się po obrzeżach różnych technik, form tematów, a zarazem przenosi swoje cechy na rzeźbione postacie. Nadawane im imiona, odwołujące się do emocji, czy tradycyjnych symboli kulturowych, tworzą pomosty skojarzeniowe ponad jakimikolwiek podziałami.

Organizator: Muzeum Miasta Łodzi

Miejsce: Muzeum Miasta Łodzi
ul. Ogrodowa 15

Wstęp: bezpłatny

Ilość miejsc: 20 miejsc.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy.
Informacje i zapisy:
tel.: 42 254 90 11, 42 254 90 94;