Weleda

Muzyczny plac zabaw dla dzieci w Muzeum Powstania Warszawskiego

📅 sobota 15.05.2010
Muzyczny plac zabaw dla dzieci w Muzeum Powstania Warszawskiego

Zapraszamy 15 i 22 maja do Muzeum Powstania Warszawskiego. Udział po rejestracji na stronie www.1944.pl.

Jaka jest Warszawa? Nowoczesna, wielka, różnorodna, kolorowa. Jest to też miasto bardzo melodyjne, pełne dźwięków i inspiracji muzycznych. Wykorzystując te brzmienia stworzyliśmy nietypowy muzyczny plac zabaw dla dzieci przedstawiający stolicę: tę starą, przedwojenną, powojenną i tę obecną.

Muzyczny plac zabaw to niebywała okazja, aby dzieci poznały miasto i same „zagrały swoją Warszawę”. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję poznać stolicę poprzez obraz, dźwięk i muzykę. Chcemy zainteresować dzieci historią i osobliwościami współczesnej Warszawy, pokazać jaka była a jaka jest obecnie.

Prowadzący warsztaty: Pani Figura /Urszula Skośkiewicz/ i Pan Ton /Norbert „Norbullo” Kubacz/ zabiorą dzieci do fascynującego świata improwizacji muzyczno-ruchowej, a także pokażą, jak przedmioty codziennego użytku mogą zmieniać się w nietypowe instrumenty. Wystarczy wiaderko, zakrętka od słoika czy sznurek. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się również, że dźwięk wytwarza wszystko, co nas otacza, że na wszystkim można zagrać. Poznamy potencjał dźwięków miasta.

Zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat w dniach:
15 maja o godz. 15:00 – 15:45 lub 16:15 – 17:00 (2 grupy)
22 maja o godz. 11:00 – 11:45 lub 12:15 – 13:00 (2 grupy).

Nietypowe instrumenty zostały zaprojektowane przez graficzkę Zofię Strumiłło. Nad muzyką i tańcem będą czuwać: Pani Figura – Ula Skośkiewicz oraz Pan Ton – Norbert Kubacz Norbullo.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zarejestrować się, wysyłając maila pod adres krembowska@1944.pl. Należy podać swoje imię i nazwisko, kontakt oraz liczbę i wiek dzieci.