Weleda

Muzyczne Miasteczko – książka z utworkami fortepianowymi

📅 poniedziałek 04.04.2022 do niedziela 17.04.2022
Muzyczne Miasteczko - książka z utworkami fortepianowymi
„Muzyczne Miasteczko” to kolejna propozycja wydawnictwa Muzyczny Domek dla dzieci od 5go roku życia, rozpoczynających indywidualne lekcje fortepianu.

Książka jest zbiorem najprostszych, krótkich – cztero i ośmiotaktowych utworków fortepianowych, prezentujących uczniowi stopniowo kolejne dźwięki zapisane w kluczu wiolinowym i basowym oraz zachęcających do zabaw muzycznych i improwizacji w przestrzeni całej klawiatury.

Utworkom fortepianowym towarzyszą ćwiczenia teoretyczne z czytania i pisania poznawanych nut, które są niezbędnym uzupełnieniem podczas lekcji gry na instrumencie. Zarówno utworki, jak i ćwiczenia teoretyczne zapisane są dużymi, przejrzystymi znakami, ułatwiającymi dziecku czytanie i pisanie nut.

„Muzyczne Miasteczko” jest książką, której indywidualną szatę graficzną nadaje dziecko wraz z nauczycielem, kolorując, pisząc, ozdabiając, dzięki czemu książka staje się również cenną pamiątką.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!