Muzeum w Grudziądzu zaprasza w czerwcu

📅 piątek 14.06.2013 do niedziela 16.06.2013
Muzeum w Grudziądzu zaprasza w czerwcu

WYDARZENIA w ramach Dni Grudziądza 14-15 czerwca 2013 r.

14.06.13, godz. 17.00

Z okazji Dni Grudziądza proponujemy spotkanie z Profesorem Czesławem Szachnitowskim – Honorowym Obywatelem Grudziądza oraz koncert chóru The G Singers.
Gmach Główny Muzeum, wstęp wolny

15.06.13, w godz. 10.00 – 17.00
warsztaty w godz.: 10.00 – 12.00 oraz 13.00 – 15.00

Zapraszamy również na "WIETRZENIE SPICHLERZY”, czyli zwiedzanie wystaw stałych i czasowych oraz ciekawe warsztaty edukacyjne; w programie niespodzianka – Akt Lokacyjny miasta dla każdego, kto zwiedzi Muzeum w tym dniu.
Miejsce: Spichrze

W programie:

10.00-12.00 – warsztaty – "Akt Lokacyjny Miasta" oraz "Legenda o Szwedzie i Pomorzance",
sala edukacyjna, Spichrz nr 17, wstęp wolny

13.00-15.00 – warsztaty – "Akt Lokacyjny Miasta" oraz "Legenda o Szwedzie i Pomorzance",
sala edukacyjna, Spichrz nr 17, wstęp wolny

Ponadto – zwiedzanie obiektów Muzeum – wystawy stałe i czasowe w zabytkowych Spichrzach oraz Gmachu Głównym Muzeum. Szczególnie polecamy następujące wystawy:

Ulice i zaułki Grudziądza. Aleja 23 Stycznia i okolice
Stałe wystawy archeologiczne
Historia Grudziądza
Wojciech Siudmak. Diuna i światy fantastyczne
Saga Gwiezdna w modelach kosmicznych

Wstęp do wszystkich obiektów – poza Spichrzem nr 17 – płatny wg CENNIKA!

Tylko do 16 czerwca prezentowana będzie wystawa "Saga gwiezdna w modelach kosmicznych", Gmach Główny Muzeum
Zapraszamy na prezentację modeli statków kosmicznych, broni i postaci pochodzących z sagi "Gwiezdne Wojny". Modele, które oszałamiają swoją wielkością i precyzją wykonania, zostały stworzone przez Adama i Marka Kuleszów oraz Katarzynę Anuszewicz-Kuleszę, która je wykańcza, maluje oraz tworzy postacie z filmów.

Wśród wielu prezentowanych modeli będzie można zobaczyć statek Hana Solo – Millennium Falcon, statek Imperium – Gwiezdny Niszczyciel (Star Destroyer), czy też spotkać mistrza Yodę. Mecenasem wydarzenia jest Grupa ENERGA.