Mój tato szczęściarz

sobota 10.08.2013 do środa 28.08.2013

Mój tato szczęściarz

„Mój tato szczęściarz” to książka Joanny Papuzińskiej (z ilustracjami Macieja Szymanowicza) dla dzieci o Powstaniu Warszawskim ukazująca te jego elementy, które dzieci są w stanie przyjąć i zrozumieć bazując na dziecięcym doświadczeniu. Jest to książka rozpoczynająca serię wydawniczą „Rodzinnie o historii”.

Powstała na bazie doświadczeń wcześniejszej serii "Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci", w ramach której "Asiunia” Joanny Papuzińskiej odniosła ogromny sukces nie tylko zdobywając liczne nagrody, ale przede wszystkim serca zarówno bardzo młodych, jak i już tych dojrzałych i ukształtowanych czytelników.

Wraz z Wydawnictwem Literatura podjęliśmy próbę przedstawienia dzieciom historii Powstania Warszawskiego kontynuując opowieść ustami małej Asiuni, która jest z tatą i bratem na spacerze w dzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. „Jest to książka o szczęściu w nieszczęściu, o dostrzeganiu tego co ważne. Łamiąca stereotypy – konfrontująca wyobrażenia dziecka z realiami, walczący ojciec okazuje się być nie żołnierzem z armatą, a cywilem, choć dzielnym. Mądra i wzruszająca, szkatułkowa opowieść o losach taty, wspominana oczami małej dziewczynki, która teraz jest już babcią, (co w konkretny sposób przedstawia dziecku upływ czasu i zmiany ). O Powstaniu książka opowiada tyle ile małe dziecko zapamięta z opowieści dorosłych – fakty jako historyjki o przeżyciach bliskich, porównane do tego, co dziecko zna i samo doświadcza. Jest to opowieść o tradycji i pamięci, jaką dziecko usłyszy i odnajdzie w Warszawie w czasie jednego”. (Agnieszka Pisula, mama i psycholog). „Tej książki nie można dziecku po prostu wręczyć. Trzeba ją czytać wspólnie. I później bez wahania spełnić prośbę dziecka o wędrówkę ulicami Warszawy śladami Powstańca Szczęściarza. Książka to wspaniały pretekst do rodzinnych rozmów, wspomnień i zadumy nad światem sprzed 70 lat”. (Michał Pol, tata i dziennikarz sportowy).

Trailer książki "Mój tato szczęściarz"

Mój tato szczęściarz 
Joanna Papuzińska
Maciej Szymanowicz – ilustrator
Wydawnictwo Literatura, Muzeum Powstania Warszawskiego
PREMIERA KSIĄŻKI: sobota 27 lipca 2013 r.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
muzeum powstania warszawskiego logo

Muzeum Powstania Warszawskiego

  Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających …

Więcej

Adres:

ul. Grzybowska 79,
00-844 Warszawa


Kontakt:

0 22 626 95 06
kontakt@1944.pl
http://www.1944.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:patronat

Polecamy