Mikołajki dla Dzieci w Poznaniu i okolicy

📅 sobota 03.12.2011 do niedziela 04.12.2011
Mikołajki dla Dzieci w Poznaniu i okolicy

W dniach 3-4 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej w uchym Lesie zagrają najlepsze drużyny, reprezentujące szkoły podstawowe z Wielkopolski.

Piłkarskie Mikołajki dla dzieci
Firma PBG Erigo wraz ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej RED BOX z okazji zbliżających się Mikołajek, przygotowała niespodziankę dla najmłodszych fanów piłki nożnej. W dniach 3-4 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Suchym Lesie zagrają najlepsze drużyny, reprezentujące szkoły podstawowe z Wielkopolski.
PBG Erigo Turniej Mikołajkowy o Puchar Wójta Gminy Suchy Las to pierwsza tego typu inicjatywa piłkarska w regionie. W imprezie wystartują reprezentacje szkół z Suchego Lasu, Szamotuł, Rogoźna, Przeźmierowa, Parkowa, Objezierza, Obornik, Biedruska, Koziegłów, Chludowa, Komornik, Grodziska Wielkopolskiego, Zaniemyśla, Śremu oraz Poznania, w tym także zwycięzca jesiennej edycji Eurojuniora.
– Do turnieju zgłosiło się trzydzieści zespołów, co oznacza, że na boisko wybiegnie ponad trzystu zawodników – mówi Maciej Jankowiak, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej RED BOX. – W związku tak dużym zainteresowaniem turniejem, postanowiliśmy zmienić jego formułę. Dzięki wprowadzeniu systemu pucharowego już od drugiej rundy spotkań, każdy zespół będzie miał szansę na zwycięstwo – wyjaśnia.
W sobotę rywalizować będą dzieci z klas od I do III, dzień później z klas od IV do VI. Każda drużyna może liczyć maksymalnie dwunastu zawodników, a spotkania rozgrywane będą w formule pięciu zawodników i bramkarz. Na zwycięzców, obok wielkich emocji, czekają wspaniałe nagrody: medale, puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Turniej aktywnie wspiera firma PBG Erigo, która często angażuje się w imprezy sportowe i promowanie zdrowego trybu życia. – Jak ważny dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży jest ruch, nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego uznaliśmy, że najlepszym prezentem Mikołajkowym, jaki możemy sprawić najmłodszym, będzie dobra zabawa i możliwość współzawodnictwa z rówieśnikami – mówi Magdalena Górzna-Jaromin z firmy PBG Erigo.
Turniej przebiegnie nie tylko w atmosferze świąt, ale także zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej. Zawodnicy i kibice będą mieli okazję zobaczyć oficjalną piłkę Euro 2012, i to dzień po jej prezentacji w Kijowie. Jak twierdzą eksperci, nowa piłka będzie jeszcze szybsza niż „Jabulani", oficjalna piłka MŚ w RPA. Uczestnicy Mikołajkowego Turnieju PBG Erigo, będą mogli jako jedni z pierwszych przetestować piłkę, którą rozgrywane będą mecze przyszłorocznych mistrzostw.
Celem organizatorów turnieju jest wychowanie dzieci przez sport, a także szerzenie zdrowego stylu życia. Dlatego w trakcie rozgrywek zawodnicy zamiast słodyczy, poznają smak owoców, warzyw i naturalnych przekąsek regenerujących. Podczas całego Turnieju będzie można wziąć udział w konkursie oraz zaopatrzyć się w piłkarskie gadżety.
Turniej odbędzie się w sobotę i niedziele 3-4 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Suchym Lesie. Więcej informacji na temat PBG Erigo Turniej Mikołajkowy o Puchar Wójta Gminy Suchy Las można znaleźć na stronie www.redboxsoccer.com oraz www.pbg-erigo.pl.