Weleda

Międzysemestralna rekrutacja na Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu

📅 czwartek 18.02.2010
Międzysemestralna rekrutacja na Uniwersytet Dzieci  we Wrocławiu
Rozpocznij w nowym semestrze przygodę z Uniwersytetem Dzieci!

Patronat na Uniwersytetem Dzieci sprawują Uniwersytet Wrocławski, Akademia Muzyczna, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Ekonomiczny. Tylko u nas dzieci mogą otrzymać wiedzę pochodzącą z najlepszych źródeł, tylko u nas dzieci mogą zadać pytania naukowcom, tylko u nas dzieci mogą pracować w prawdziwych laboratoriach badawczych i instytutach naukowych.

Zostały jeszcze wolne miejsca na kierunku Odkrywanie (dzieci w wieku 6-7 lat-NOWOŚĆ!), Inspiracje (dzieci w wieku 8-9 lat), Tematy (dzieci w wieku 10-11 lat).
A co nowego w wiosennym semestrze?

Przede wszystkim Uniwersytet Dzieci otwiera nowy kierunek Odkrywanie, skierowany do najmłodszych (6-7 lat). Uczestnicy wezmą udział w zajęciach warsztatowych, podczas których będą mogli empirycznie zbadać otaczający świat.

Studenci kierunku Inspiracje spotkają się m.in.z filozofem, informatykiem, jak również poznają wspaniały świat chemii. Dowiedzą się jakie rozmaite funkcje spełnia w organizmie przyjmowane przez nas pożywienie i czym zajmuje się biologia roślin. Zgłębią tajemnicę ciemni fotograficznej i wykonają zdjęcia swoich ulubionych drobiazgów bez użycia aparatu, a także otrzymają możliwość wyrażenia swoich marzeń w sztuce projektowania swojej własnej planety.

Uczestnicy programu Tematy spotkają się z biotechnologią, spróbują porozmawiać o badaniach kosmicznych i dowiedzieć się, jaki wpływ na rozwój neurolingwistyki mają najnowsze odkrycia w dziedzinie badań nad mózgiem oraz jakie wizje rozwoju nowych technologii snują autorzy literatury science-fiction. Uzupełnieniem będą warsztaty poruszające tematykę DNA oraz planów eksploracji kosmosu w celach pozyskiwania nowych zasobów materiałowych.

Wszelkie informacje na temat programu oraz zapisów: www.uniwersytetdzieci.pl,

Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu

Biuro: ul. Rękawka 3/2; 30-535 Kraków