Melomaluszki na Strefie Ciszy!

Łazienki Królewskie
📅 sobota 10.07.2021 do niedziela 11.07.2021
Melomaluszki na Strefie Ciszy!
Zapraszamy na wyjątkowe koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w ramach Festiwalu Strefa Ciszy!

Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinach: 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00. Zajęcia trwają pół godziny. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Projekt Melomaluszki to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

Zapraszamy na koncerty na trawie  przy Podchorążówce (pola po zachodniej stronie budynku) w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Szwoleżerów).

3 i 4 lipca (sobota i niedziela) | Melomaluszki w Łazienkach Królewskich „Podróże małe i całkiem duże”

Trzy magiczne wehikuły  – klarnet, akordeon i kontrabas, zabiorą nas w  podróż muzyczną w różne strony świata i różnymi środkami lokomocji. Dzięki nim, w prosty sposób pojedziemy do Ameryki, Francji, Włoch, a także całkiem blisko – do polskiego lasu i nad Wisłę.

The New Warsaw Trio
Rafał Grząka – akordeon
Przemysław Skałuba – klarnet
Konrad Kubicki – kontrabas
Viola Łabanow – prowadzenie

10 i 11 lipca (sobota i niedziela) | Melomaluszki w Łazienkach Królewskich „Szczygieł i przyjaciele”

Bohaterem  koncertu będzie maleńki ptaszek – szczygieł. Pani Magda, grająca na flecie piccolo, odczaruje zaklęty w nutach Antonio Vivaldiego głos szczygła, a jego harcom wtórować będą galopujące kucyki i dzięcioł perkusista. Wystąpi także kotek, który wszedł na płotek.
Szczygieł i jego liczni zwierzęcy przyjaciele –  bohaterowie utworów muzyki klasycznej – serdecznie zapraszają!

Magdalena Sikorska – flet poprzeczny, flet piccolo
Grzegorz Sikorski – instrumenty perkusyjne, fortepian
Zofia Karandyszowska – instrumenty perkusyjne
Aleksandra Kortas – śpiew
ciocia Ada, czyli Adriana Wdziękońska – fortepian i prowadzenie

17 i 18 lipca (sobota i niedziela) | Melomaluszki w Łazienkach Królewskich „Bobobrzmienia – W rytmie latino”

Gorące słońce bywa nie do zniesienia, szczególnie w środku lata i w środku miasta. Ale słonecznych dni, które zwiększają naszą produkcję serotoniny chyba nigdy zbyt wiele?
Z pewnością każdy odnajdzie swoje miejsce w cieniu drzew Łazienek Królewskich, gdzie tym razem autorskie piosenki dla dzieci w rytmie latino zaprezentują nam twórcy projektu Boborzmienia.
Niech muzyka oparta na gorących południowych rytmach, energii i emocjach, przeniesie Was w latynoamerykańskie regiony. Nie zabraknie kilku premier, wspólnych śpiewów i zabaw. Zapraszamy!

Ewelina Sandecka – prowadzenie
Ada Nasiadka – wokal
Krzysztof Bolek – gitara
Michał Heller – perkusja

24 i 25 lipca (sobota i niedziela) | Melomaluszki w Łazienkach Królewskich „Muzyczne abecadło”

A jak akordeon, B jak Beethoven, C jak cha-cha, D jak dęcie…
Chcecie poznać ciąg dalszy?
Zapraszamy na koncert The New Warsaw Trio – zespołu, który zaprezentuje własne „muzyczne abecadło”. W ich wykonaniu usłyszymy utwory kompozytorów różnych stylów i epok, nie zabraknie też wesołych piosenek i zabaw.

Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon
Rafał Grząka – akordeon