FMH mobile

📅 sobota 14.05.2011 do niedziela 15.05.2011

14.05. – 15.05.11

Koncerty, atrakcje dla najmłodszych, Noc Muzeów, niezwykły, ultranowoczesny pokaz video i oczywiście urodzinowy tort – to tylko niektóre atrakcje wielkiego jubileuszu Manufaktury. W weekend 14-15 maja trzeba być w Manufakturze. To będzie najbardziej rozrywkowy i uroczysty weekend w całym roku! Okazja jest szczególna – Manufaktura obchodzi 5 urodziny. Żeby uczestniczyć w urodzinowych wydarzeniach, wcale nie trzeba przynosić prezentu. Przyda się za to dobry humor i chęć do zabawy.

Manufaktura nie zapomniała też o najmłodszych i o miłośnikach szaleństw na karuzelach. Wesołe miasteczko na
rynku Manufaktury będzie czynne od 13 do 15 maja w godzinach 10:00- 22:00.

Karuzela Extreme jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest tylko dla prawdziwych twardzieli i twardzielek o nerwach ze stali. To olbrzymie wahadło potrafi rozbujać się do wysokości 21 m nad ziemią, a gondole w których siedzą śmiałkowie dodatkowo obracają się wokół własnej osi powodując prawdziwy zawrót głowy. Tym, którzy nie szukają aż tak ekstremalnych wrażeń, ale lubią dreszczyk emocji powinien spodobać się Hully Gully – wirujący talerz, który unosi się 4 metry nad ziemię i mieści nawet 20 osób. O atak śmiechu często przyprawia wznosząca się i opadająca karuzela –
ławeczka o niewinnej nazwie hip hop.

W wesołym miasteczku na rynku Manufaktury coś dla siebie znajdą też najmłodsi. Rodzice mogą bez obaw puścić swoje najmłodsze pociechy na bezpieczne, poruszające się po torach biedronki. Dużo radości powinny też dostarczyć dzieciakom łagodnie obracające się kolorowe gondole z dinozaurami.

Dla starszych i młodszych, których nieustannie rozpiera energia, wesołe miasteczko przygotowało euro bungee, czyli trampoliny na których skacze się zupełnie bezpiecznie dzięki asekuracji w postaci uprzęży. Ci "bardziej zaawansowani", którzy preferują większą swobodę ruchu mogą do upadłego skakać na batucie.

Lunapark stanie na rynku Manufaktury jak zwykle od strony ulicy Zachodniej.

Na scenie na rynku przez cały czas będą występować łódzkie zespoły. A wieczorem – koncerty gwiazd: Kasi Kowalskiej (sobota, godzina 19:00) i zespołu Afromental (sobota, godzina 20:00). Energetyzujący chłopcy ze stolicy z pewnością porwą wszystkich do zabawy w rytm swoich największych hitów: Pray 4 Love i Radio Song.

W urodzinową sobotę Manufaktura zaprasza na niezwykłe widowisko. Mury Wykańczalni w dawnej fabryce Izraela Poznańskiego ożyją dzięki niezwykłym komputerowym animacjom w technice video mappingu (sobota, godzina 21:00).
Video mapping pozwala na inteligentne interakcje wyświetlanego obrazu z trójwymiarową powierzchnią budynku. Show wsparty efektami dźwiękowymi daje możliwość wywoływania niemal magicznych wrażeń – na przykład ściany budynku mogą eksplodować, a po chwili odbudować się cegła po cegle.
Tematem inscenizacji będzie historia Manufaktury. Ale nie tylko ostatnich 5 lat świetności. Zaprosimy gości w podróż w czasie inspirowaną ponad 150 latami przemian, które zachodziły w murach Manufaktury i w samej Łodzi.