Akademia tańca

📅 sobota 01.12.2012 do niedziela 02.12.2012

1.12. – 2.12.12

Małopolska zaskakuje w Łodzi

Tu każdy może się poczuć jak skoczek narciarski. W najbliższą sobotę i niedzielę (1 i 2 grudnia) na rynku Manufaktury stać będzie mini-skocznia, na której można spróbować swoich sił w roli „prawdziwego" zawodnika. Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy sportowe, a najlepsi dostaną m.in. bilety na zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Imprezę promującą zimowe atrakcje Małopolski, organizuje Województwo Małopolskie we współpracy z Tatrzańskim Związkiem Narciarskim.

Relacje z konkursów skoków narciarskich cieszą się wciąż olbrzymią popularnością wśród Polaków. Większość nie ma jednak okazji oglądać zawodów na żywo, ani tym bardziej skoczyć na nartach. Inaczej jest tej zimy – mini-skocznia odwiedza największe polskie miasta – Warszawę, Łódź i Kraków.

Jako pierwsi swoich sił spróbowali mieszkańcy Warszawy, wśród których był też znany aktor, Piotr Cyrwus. Na początku grudnia w ślady mieszkańców stolicy pójdą śmiałkowie z regionu łódzkiego. Skocznia na rynku Manufaktury będzie czynna od godz. 10:00 do 18:00, a technikę skoków zaprezentują zawodowi trenerzy i sportowcy. W ramach imprezy dwa razy dziennie będą się odbywać konkursy na najdłuższy skok. Na najlepszych czekają m.in. bilety na zawody Pucharu Świata w Zakopanem i bilety wstępu do Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej.

– Skoki narciarskie to atrakcja, która co roku przyciąga do Małopolski wielu mieszkańców Łodzi i okolic – mówi Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. – Sport i aktywny wypoczynek to jednak tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie zimą może zaoferować nasz region. Turyści mogą tu wybierać spośród 300 wyciągów narciarskich, a po zabawie na stoku zrelaksować się w największych w Polsce kompleksach basenów termalnych. Z myślą o najmłodszych powstał w Zakopanem Kids Park Szymoszkowa, Witów przyciąga z kolei amatorów jazdy na desce, na których już niebawem będzie czekać największy w Polsce snow park.
Łódź to nie ostatni etap przygody z Małopolską i skokami narciarskimi dla każdego.

W kolejny weekend (8-9 grudnia) mini-skocznia pojawi się na Rynku Głównym w Krakowie. 15 grudnia będzie z kolei towarzyszyć otwarciu sezonu narciarskiego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem, a po zakończeniu akcji posłuży do szkolenia młodych adeptów skoków oraz jako miejsce zabaw dla dzieci. Podczas całej akcji „Małopolska. Zaskakuje."
na wszystkich, którzy zdecydują się oddać skok lub dopingować uczestników zabawy, czekać będzie także dodatkowa niespodzianka. Jest nią małopolski koral, w którym, jak w prawdziwym klejnocie, odbijają się wszystkie zaskakujące zimowe atrakcje województwa.

www.manufaktura.com