Mała Filharmonia w Podróży dla szkół podstawowych – Gadające instrumenty. Mysłowice

Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7
📅 piątek 25.10.2024
🎫 20zł
Mała Filharmonia w Podróży dla szkół podstawowych - Gadające instrumenty. Mysłowice
Daty koncertów:

25 października (piątek) – koncert dla szkół, godz. 10:00
19 listopada (wtorek) – koncert dla szkół, godz. 10:00
17 grudnia (wtorek) – koncert dla szkół, godz. 10:00

Miejsce: MOK, ul. Grunwaldzka 7
Cena: 20 zł /uczeń, opiekun bezpłatnie
Wydarzenie na zapisy w dziale imprez i animacji
Telefonicznie: 500 186 320

Gadające Instrumenty

Szanowni Państwo, w nowym roku szkolnym zapraszamy na kolejne muzyczne spotkania, które wprowadzą dzieci w świat dźwięków i opowieści. Cykl koncertów „Gadające Instrumenty” to okazja do spotkania z muzyką, która rozbudzi wrażliwość, kreatywność i ekspresję.

W październiku zapraszamy na „Ass Kontrabas”, w listopadzie na „Trąbka i jazz”, a w grudniu na „Skrzypiące święta”.

Drodzy Nauczyciele, zarezerwujcie czas na te wyjątkowe wydarzenia, które mają na celu szeroko pojętą edukację kulturalną i emocjonalną i zabierzcie swoje klasy na koncerty.

Październik – Ass Kontrabas

Poznaj największy z instrumentów smyczkowych – kontrabas! W programie m.in.:

Policzmy struny
Kto zmieści się w kontrabasie?
Smykiem i bez smyczka
Muzyczne zagadki Usłyszymy fragmenty utworów, takich jak „W grocie Króla Gór” E. Griega czy „Jesień” A. Vivaldiego. Całość wzbogacą opowieści i anegdoty Doroty Banaś – muzyka filharmonii i animatorki kultury.

Listopad – Trąbka i jazz

Złota trąbka opowie o instrumentach dętych blaszanych. Zagramy hejnał z wieży Mariackiej i pobawimy się w jazzową improwizację. Czeka nas mnóstwo wspólnej zabawy i „pojezzowania”.

Grudzień – Skrzypiące święta

Świąteczny klimat wprowadzi kwartet smyczkowy, który wykona „Zimę” A. Vivaldiego, „Białe Boże Narodzenie” oraz „Feliz Navidad”. Nie zabraknie też najpiękniejszych polskich kolęd. Dzieci dowiedzą się, że powstanie „Cichej Nocy” zawdzięczamy małym myszkom. Na koniec czeka nas filmowa niespodzianka – animacje Disneya do „Uwertury Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego.

Zapraszamy na pełne muzyki i opowieści spotkania!