Akademia tańca

📅 niedziela 10.11.2013
Ludzki język łódzki

10.11.2013 r.

Wielki finał projektu – „Ludzki język łódzki”

W programie:
– spotkanie z Mistrzem Mowy Polskiej, Krzysztofem Jakubcem;
– ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą bajkę i ilustrację;
– wręczenie nagród;
– prezentacja książeczki dla dzieci;
– prezentacja strony internetowej projektu.

Wstęp wolny!

Idea konkursu

„Projekt Ludzki język łódzki to inicjatywa Muzeum Miasta Łodzi, której założeniem jest uwrażliwienie mieszkańców Łodzi i regionu na piękno poprawnej polszczyzny oraz specyfikę ich regionalnego języka” – opowiada Paulina Dzwonkowska, koordynatorka projektu. „Punktem wyjścia do działań są łódzkie regionalizmy, a patronem projektu – Julian Tuwim – wirtuoz słowa, który niejednokrotnie w swoich utworach mistrzowsko wplatał wypowiedzi potoczne, dodając im przez to oryginalności i kolorytu.

Trzy najlepsze prace (zarówno literackie jak i plastyczne) zostaną nagrodzone czytnikami e-booków, a dodatkowo wraz z innymi wybranymi w wyniku konkursu znajdą się w książce wydanej przez Muzeum Miasta Łodzi.

Oprócz książki zostanie także nagrany audiobook zawierający bajki z ilustracją muzyczną. Całość zostanie wydrukowana w 1000 egzemplarzach oraz wręczona uroczyście uczestnikom i gościom finału projektu 10 listopada br. oraz rozesłana do wybranych szkół w regionie, jako punkt wyjścia do zajęć z uczniami.

Projekt „Ludzki język łódzki” otrzymał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w ramach kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patroni medialni projektu: Miastodzieci.pl, Czasdzieci.pl, Halolodz.pl, Kalejdoskop, Radio Łódź.