Akademia tańca
Łódź – kontrasty. Moje miasto, moje odkrycie, moja opowieść

📅 środa 06.02.2013 do środa 20.02.2013
Łódź – kontrasty. Moje miasto, moje odkrycie, moja opowieść

„Łódź – kontrasty. Moje miasto, moje odkrycie, moja opowieść”
Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, w wieku od 7 do 18 lat, z Łodzi i okolic.

Konkurs objął Honorowym Patronatem mgr Marcel hr. Szytenchelm.
    Zgłoszenia będą przyjmowane do 20.02.2013 r.

Organizatorem Konkursu Plastycznego jest Pracownia Działań Twórczych w Łodzi.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży, w wieku od 7 do 18 lat, z Łodzi i okolic.

Głównymi celami Konkursu są:
– prezentacja miasta Łodzi przez pryzmat kontrastów,
– rozwijanie wrażliwości na oryginalność Łodzi,
– kształtowanie więzi uczuciowej z Małą Ojczyzną,
– wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli plastyki i instruktorów zajęć plastycznych.

Łódź to miasto na pozór smutne i szare, ale gdy mu się uważniej przyjrzeć, jest skarbnicą barw, stylów architektonicznych i innych zjawisk wizualnych: szare fabryki, pałace łódzkich fabrykantów, tajemnice czterech kultur, które jak w tyglu wytapiały i kształtowały Łódź jaką znamy…

Kontrast jest czymś, co występuje powszechnie. Zakrada się wciąż na nowo lub jest celowo wprowadzany nie tylko do sztuki, lecz również do mediów, życia codziennego czy obyczajów. Jest przestrzenią, w której możemy zobaczyć, usłyszeć, poczuć dwie lub więcej odrębności, które bardzo wiele dzieli. Jednak ta pewna przepaść, która dzieli, staje się niejednokrotnie czymś, co ciekawi, inspiruje, a nawet integruje na pozór różne światy. Kontrast staje się więc czymś, co intryguje i zwraca na siebie uwagę, zarówno w pozytywnym, jak i w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Temat „Łódź – Kontrasty” staje się więc niezwykłym punktem odniesienia do pokazania „mojego miasta, mojego odkrycia, mojej opowieści”.

Uczestnicy
Uczniowie szkół podstawowych klas 1 – 3 i 4 – 6, uczniowie gimnazjów, uczniowie szkół średnich, uczestnicy zajęć pozalekcyjnych w placówkach oświatowych i kulturalnych, a także osoby indywidualne.

Warunki uczestnictwa
Prace należy wykonać w dowolnej płaskiej technice – malarstwo, rysunek, grafika, kolaż i inne techniki mieszane w formacie A3 (29,7×42 cm);

Nagrody
Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i karnety na zajęcia plastyczne ufundowane przez Organizatora: Pracownię Działań Twórczych, Sponsorów: Kancelarię Radcy Prawnego Wojciech Płóciennik, Kancelarię Radcy Prawnego Tomasz Jankowski, Firmę DIZEL TRONIK, portal internetowy blizejprzedszkola.pl, oraz Patrona: Stowarzyszanie Przyjaciół Starego Miasta w Łodzi.
Dodatkowo, nagrodę specjalną ufundowało radio planeta.fm w Łodzi.

Organizator wyróżni maksymalnie trzech opiekunów artystycznych, pod kierunkiem których powstaną najlepsze prace, przyznając im zaproszenia na wybrany warsztat artystyczny o wartości 100 zł każdy.

Ostateczny termin składania prac upływa 20.02.2013 r.;

Zgłaszanie prac
Prace należy dostarczyć osobiście (po wcześniejszym ustaleniu drogą telefoniczną lub mailową) lub pocztą na adres Organizatora:
Pracownia Działań Twórczych, Bożena Justyna,
ul. Centralna 43, 91-503 Łódź

Wystawa
Wystawa prac pokonkursowych odbędzie się w Klubie Nauczyciela, ul. Piotrkowska 137/139, Łódź, w dniach 18.03.2013 r. – 02.04.2013 r., w godzinach pracy Klubu – wstęp bezpłatny.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Szczegółowy regulamin Konkursu znajduje się na stronie Organizatora: www.dzialania-tworcze.com.

Regulamin do pobrania.

Partnerem Konkursu jest Klub Nauczyciela w Łodzi.
Sponsorzy: Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Płóciennik, Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Jankowski, Firma DIZEL TRONIK, portal internetowy blizejprzedszkola.pl.
Patron: Stowarzyszenie Przyjaciół Starego Miasta w Łodzi.
Patroni Medialni: TVP Łódź, radio planeta.fm w Łodzi, www.miastodzieci.pl, www.czasdzieci.pl.

Organizator:
Pracownia Działań Twórczych