Akademia tańca

📅 piątek 11.10.2013 do niedziela 13.10.2013
Light Move Festival
11-13 października 2013
III edycja "Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła"
Light. Move. Festival. Łódź 2013

Tegoroczna edycja obejmie swoim zasięgiem Park Staromiejski oraz ulicę Piotrkowską – w jej północnej części, Plac Wolności, Stary Rynek.
Light. Move. Festival. to wydarzenie artystyczno-kulturalne, które w wyjątkowy sposób odmalowuje inny obraz Łodzi, ukazując jej budynki, zakątki i przestrzenie w innym świetle. Głównym założeniem Festiwalu jest promowanie potencjału kulturalnego oraz twórczego miasta. Świadome, artystyczne użycie światła podkreśla indywidualność i atrakcyjność architektury, wydobywa jej walory i charakterystyczne zdobienia. Miasto w czasie trwania Festiwalu zmienia swoje oblicze i dołącza do prestiżowego grona organizatorów podobnych festiwali światła, takich jak Lyon czy Sydney.

Zapraszamy serdecznie!

W programie m.in. instalacje świetlne młodych artystów, przestrzenne pokazy laserowe, teatr cieni w wykonaniu aktorów łódzkiego "Arlekina", fire show i wielkoformatowe mappingi.

Projekt Tuwim
Specjalnie dla najmłodszych, na zachodniej pierzei Rynku Starego Miasta pojawi się wielkoformatowa projekcja – wariacja na temat najsłyniejszych wierszy Juliana Tuwima dla dzieci.

Gra miejska
Wieczorem na całym obszarze festiwalowym rozegra się gra miejska, w której światłolubni detektywi podejmą trud uratowania miasta przed zagładą przez ciemność.
Szczegołowy program tutaj.