Królik i Misia

Legendy przestworzy 3D

📅 piątek 16.09.2011
Legendy przestworzy 3D

Gigantyczne ekrany kin IMAX pozwolą widzom przeżyć ekscytującą podróż w czasie, prowadząc ich po kolejnych stopniach fascynującej historii lotnictwa. Kinomani zobaczą publiczny pokaz ogromnego Airbusa A380 oraz oblot Boeinga 787, pierwszego w historii samolotu pasażerskiego z kompozytów węglowych. "Legendy przestworzy" wtajemniczą także widzów w proces budowy nowoczesnego samolotu, ukażą wyzwania związane z produkcją, a także niewiarygodne ryzyko finansowe, jakie każdorazowo podejmują firmy inwestujące w nowoczesne konstrukcje. Film pozwoli także zrozumieć rolę, jaką w dalszej historii lotnictwa może odegrać 787 Dreamliner.

W nowym, porywającym wizualnie filmie kanadyjskiego filmowca Stephena Lowa widzowie będą mieli okazję przekonać się na własne oczy o tym, jak kolejne odkrycia i wynalazki, ale też groźne próby i błędy w historii lotnictwa doprowadziły do stworzenia unikalnej konstrukcji Dreamlinera. Ekstremalne doświadczenia zapewni legenda lotnictwa – Mike Carriker.