Akademia tańca

📅 niedziela 02.09.2012
latOFFmieście

Off Piotrkowska zaprasza na latOFFmieście

LatOFFmieście to wakacyjny projekt lokatorów dawnej fabryki Ramischa. Do końca wakacji czekają na łodzian wygodne leżaki, boisko, warsztaty ekosztuki, zajęcia dla dzieci, gry miejskie, capoeira, malowanie murali, zawody deskorolkowe, DJ open deck, koncerty, kiermasze, wystawy, seanse Polówki oraz kluby otwarte do białego rana.

latOFFmieście odbywa się dzięki wsparciu Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi.

2 września – dzień targowy

Organizatorki dwóch plenerowych kiermaszów połączyły siły. W niedzielę (2 września, godz. 14.00-18.00) podwórze fabryki Ramischa ugości aż dwie imprezy targowe równocześnie. latOFFmieście zaprasza na kiermasz Łódzkich Zakładów Przemysłu Twórczego i dziecięcy Pchli Targ.

Kończą się wakacje – zabawki idą w odstawkę. A może je sprzedać? Lub wymienić na inne? Zorganizowany przez Annę Szlendak (Mamma Mia) dziecięcy Pchli Targ będzie do tego najlepszą okazją. Dzieci sprzedające swoje "skarby" łatwiej rozstają się dobrami materialnymi, czerpiąc przy okazji z ich sprzedaży nie tylko zyski ale również dużo przyjemności. W dobie nadprodukcji dosłownie wszystkiego można się łatwo pogubić. Rodzice chcąc zapewnić dzieciom "szczęśliwe dzieciństwo" zalewają je tonami zabawek ubrań i innych dziecięcych wynalazków. Efektem jest złudne poczucie spełnienia a w rezultacie narastająca frustracja nie tylko dzieci ale również dorosłych, którzy na własne życzenie wpadają w samonakrecąjącą się spiralę. Pchli Targ to nie tylko sposób na pozbycie się zalegających w domach sprzętów dziecięcych, ale przede wszystkim pomysł na spędzenie miłego sobotniego popołudnia. Na stoiskach, coraz częściej prowadzonych przez dzieci, można znaleźć ubranka, zabawki – czasem zupełnie unikalne, kolekcje kart, popularne wśród dzieci książki, komiksy, gry komputerowe, pojazdy i wiele innych cennych skarbów. Dziecięcy Pchli Targ ma także edukacyjny charakter. Prowadząc stoisko, dzieci uczą się przede wszystkim rozstawania się z przedmiotami, określania ich wartości, sztuki negocjacji oraz swobodnego kontaktu z innymi. Kiermasz odbywa się w strefie OFF Piotrkowska na podwórzu przed klubem DOM, gdzie w oczekiwaniu na kupujących można wygrzewać się na leżaku popijając zimne napoje.

Łódzkie Zakłady Przemysłu Twórczego
, inicjatywa łodzianek Basi Romanowskiej i Kasi Chojnackiej, na stałe wpisały się w krajobraz lokalnych wydarzeń i od trzech lat rosną w siłę. Biżuteria, ubrania, gadżety, dodatki, malunki, wylepianki, rzeźby, rzeczy wydziergane, nadrukowane – to oferta około 30 wystawców, którzy dzięki talentowi i pasji tworzą coś z niczego. Każdy z entuzjastów lokalnej twórczości, koneserów pięknych bibelotów i niebanalnej biżuterii znajdzie coś dla siebie. Łódzkie Zakłady Przemysłu Twórczego to projekt zakładający stworzenie miejsca, w którym lokalni twórcy z pasją reprezentujący różne sektory kultury będą mieli możliwość zainteresowania innych swoimi pracami oraz sprzedania tworzonych w zaciszu domowym, autorskich wyrobów. ŁZPT promuje projektowanie i recykling odzieży oraz wszelkiego rodzaju przedmiotów użytkowych. Statutowym celem inicjatywy jest kreowanie wizerunku Łodzi, w nawiązaniu do tradycji przemysłowych, filmowych i artystycznych miasta.

Aktualne wydarzenia w ramach „latOFFmieście" można śledzić na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/latOFFmiescie