Akademia tańca

5.08.2011
Manufaktura

Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt Łódź 2011

Kontakt 2011 to tygodniowy cykl praktycznych działań na rzecz miasta przy udziale międzynarodowej ponad osiemdziesięcioosobowej grupy wolontariuszy. Festiwal promuje ideę wolontariatu przez dawanie dobrego przykładu. Wolontariusze w porozumieniu z instytucjami pomocy społecznej wykonali między innymi remonty pięciu mieszkań, Domu Dziecka nr 3 i Domu w Łodzi, prowadzonego przez Fundację Dom w Łodzi. Na pięć festiwalowych dni rynek Manufaktury zamienił się w przestrzeń gier i pokazów, przygotowanych przez uczestników Festiwalu. Jeden z mocniejszych punktów programu to festiwal koszykówki. Od wtorku do czwartku  pasjonaci koszykówki mogli sprawdzić się w indywidualnych konkursach rzutów za 3 punkty, wsadów, czy panowania nad piłką. Sportowym zwieńczeniem festiwalu będzie turniej streetballowy o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi 3on3 Kontakt Streetball, który odbędzie się na Rynku Manufaktury w piątek 5 sierpnia w godzinach 10.00–14.00. W programie turnieju zaplanowane zostały rozgrywki Pucharowe w trzech kategoriach: chłopców do lat 15, dziewcząt i open.

Dla zwycięzców poszczególnych kategorii i konkursów indywidualnych, przewidziano nagrody, które zostaną wręczone podczas Wielkiego Finału na rynku Manufaktury.

Wielki finał Festiwalu KONTAKT rozpocznie się o godzinie 17:00. Właśnie wtedy będzie można obejrzeć prezentacje prac wolontariuszy, powstałe w strefie ART Festiwalu. Wtedy też rozpocznie się część muzyczna, czyli koncerty zespołów The Kickaways, Verna Law, Kameron & Southbrook oraz Exodus15.

www.manufaktura.com