Latający Teatr Sztuki Ciała – najbliższe spektakle

Centrum Kultury PROM
🗺 mapa
📅 niedziela 25.09.2022
Latający Teatr Sztuki Ciała – najbliższe spektakle
Koniec lata to nie powód, aby rozstawać się z artystami Latającego Teatru Sztuki Ciała. Tym razem formacja ląduje na PROMIE (Prom Kultury Saska Kępa) i proponuje kilka ciekawych tytułów.

Zwinęliście już koce, na których siedzieliście z nami w plenerze, aby teraz nakryć się nimi po sam nos i odpalić Netflixa? Za wcześnie, o nasz Teatr wciąż lata! – śmieje się Joanna Płóciennik, dyrektor artystyczna Teatru Sztuka Ciała. – Dla nas to nieustająca przygoda tworzyć teatr nieinstytucjonalny. Nigdy nie wiadomo, gdzie nas wywieje. Ale lądowanie na PROMIE? To manewr godny wytrawnych pilotów. A serio, nasza tegoroczna współpraca z PROMEM zaczęła się od prapremiery Klaunady w czerwcu, więc tym przyjemniej jest nam wrócić w te gościnne progi. – dodaje Joanna.

Latający Teatr Sztuki Ciała ma za sobą obfity plenerowy sezon. W ostatnich miesiącach mogliśmy zobaczyć niemal 60 spektakli „pod chmurką”, z czego ponad 20 po prawej stronie Wisły. Wszystkie bezpłatne, dzięki dofinansowaniu z miasta st. Warszawy, Biura Kultury oraz Dzielnic: Praga Południe i Targówek.

Współpracowaliśmy z Koneserem. Można było nas oglądać w Kamieniu nad Wisłą oraz na Targówku w czasie cyklu „Wakacje z Klaunami”. Teraz do końca roku mamy w planach kilka wydarzeń, w tym moją premierę „Jo”. Ale to nie wszystko, szczegóły jak zawsze w repertuarze na stronie. – podkreśla Joanna.

W zbliżających się miesiącach w Centrum Kultury PROM zobaczymy kolejne bezpłatne wydarzenia:

WRZESIEŃ
25.09 (niedziela), godz. 12.00 | „Między oWadami” – spektakl dla dzieci, w ramach projektu Latający Teatr Sztuki Ciała na Pradze Południe.

PAŹDZIERNIK
9.10 (niedziela), godz. 12.00 | „Tu Ziemia” – spektakl dla dzieci, w ramach projektu Latający Teatr Sztuki Ciała na Pradze Południe.
30.10 (niedziela), godz. 12.00 | „Star, Wars i Sawa” – spektakl, w ramach projektu Latający Teatr Sztuki Ciała ląduje na Pradze Południe.
LISTOPAD
13.11 (niedziela), godz. 12.00 | „JO – PREMIERA!”, w ramach projektu Latający Teatr Sztuki Ciała 2022
GRUDZIEŃ
4.12 (niedziela), godz. 11.00 | „JO – 2 SPEKTAKL PREMIEROWY!”, w ramach projektu Latający Teatr Sztuki Ciała 2022
– Tytułu „Star Wars i Sawa” nie muszę przedstawiać, to nasza popularna adaptacja warszawskiej legendy. „Między oWadami” są jak podglądanie mikrokosmosu insektów, jestem pewna, że zachwycą wystudiowanym ruchem i kostiumami. „Tu Ziemia” z kolei, to różowa dystopia, do której zobaczenia bardzo zachęcam. Pojawia się w niej postać Jo, którą zobaczymy też w spektaklu premierowym w listopadzie. Nie chcę tu za wiele zdradzać, ale powiem, że współpraca z PROMEM może być bardzo „kosmiczna”. – podkreśla Joanna.

„Między oWadami”

“Między oWadami” – przedstawienie, w którym teatr fizyczny, pantomima, sensoryczna scenografia oraz grana na żywo muzyka przybliżają widzom pełne symboli życie insektów (komara, muchy, pszczół, gąsienic, ćmy i stawonogów – pająków). Spektakl za pomocą minimalistycznych środków opowiada mądrą historię o przyjaźni, dojrzewaniu, wykluczeniu. Uwrażliwia na życie natury, a jednocześnie pozwala odnaleźć trochę siebie w każdym owadzie.

Tu Ziemia”

Nie dajmy się zwieść przyjaznemu kolorowi scenografii, bohaterka „Tu Ziemia” – Jo zamieszkuje kapsułę, zawieszoną gdzieś w kosmicznej przestrzeni. Po ekologicznej katastrofie opiekuje się jedynym we Wszechkosmosie drzewem, kilkoma ziołami i kępką trawy. Mam do czynienia z prawdziwym obrazem dystopii, ale ukazanym przez „dziecięce”, różowe okulary. Nostalgiczna muzyka w wykonaniu Barta Pałygi dodaje spektaklowi „czwartego wymiaru”. W spektaklu używany jest instrument o nazwie shah kaman – współczesna wersja irańskiego kemancze, którego rzewne dźwięki są jak melodia Duszy Umierającego Drzewa.

Spektakl ma formę interaktywnego działania ruchowego z elementami teatru cieni i jest przeznaczony dla najmłodszych widzów i ich rodzin.

„Latający Teatr Sztuki Ciała” to projekt Fundacji realizowany od 2009 r. Chodzi w nim o ideę teatru otwartego, włączającego, który nie ma stałej siedziby i dlatego może wystąpić wszędzie i dla wszystkich, znosząc wszelkie bariery dostępu do kultury. Pantomima i teatr ciała to formy sztuki idealnie dopasowane do odbiorców ze specjalnymi potrzebami, zwłaszcza osób niesłyszących, niedosłyszących, czy nie znających języka polskiego.

Aktualny repertuar wszystkich wydarzeń znajduje się na Facebooku Fundacji: fb/sztukaciala oraz stronie sztukaciala.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:teatr
 

Polecamy