Warsztaty dla dzieci w Pawilonie Czterech Kopuł – Obraz malowany odwrotnie

Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1 mapa

niedziela 26.11.2023

5

Sztuczki w Pawilonie

Zapraszamy dzieci na warsztaty w Pawilonie Czterech Kopuł.

Obraz malowany odwrotnie
26.11, g. 11:00 – warsztaty dla maluszków

Rodzinne warsztaty Eveliny Kachynskiej dla rodziców i dzieci w wieku do lat 2, wydarzenie w ramach cyklu #muzealniaki_pod_kopułą

A gdyby obraz namalować odwrotnie niż zawsze – pokryć płótno wieloma warstwami farb, a następnie odkrywać spodnie warstwy? W taki sposób powstawały dzieła Alfreda Lenicy, jednego z ważniejszych polskich malarzy XX wieku. Odkryjemy tajemnice jego niezwykłej techniki, która pozwalała na uzyskanie efektów podobnych do form życia podwodnego. Potem razem z Maluchami wykonamy równie abstrakcyjne meduzy.

Spotkanie w przestrzeni Pawilonu Czterech Kopuł, na ekspozycję można wejść z wózkiem lub nosidłem, w budynku muzeum znajduje się przewijak.
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie muzeum, zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja.pawilon@mnwr.pl lub 71 712 71 81 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00). Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniu.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Narodowe we Wrocławiu logo

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu  Jedno z najważniejszych i najzasobniejszych polskich muzeów. W zbiorach, które obej- mują ponad 200 tysięcy obiektów, znajdują się zabytki z prawie wszystkich dziedzin sztuki, poczynając od szkła antycznego, przez średniowieczną rzeźbę kamienną, …

Więcej

Adres:

pl. Powstańców Warszawy 5
50-153 Wrocław
Kontakt:

71 372 51 50
sekretariat@mnwr.pl
http://mnwr.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty