Królik i Misia

Kursy języka hiszpańskiego w Instytucie Cervantesa

📅 sobota 01.09.2012 do niedziela 30.09.2012
Kursy języka hiszpańskiego w Instytucie Cervantesa

Kursy dla dzieci. Naszym zdaniem nauka dzieci jest bardziej efektywna, kiedy sprawia im przyjemność. Im bardziej interesujące i zajmujące są zajęcia, z tym większą ochotą i łatwością dzieci zapamiętują nowe słowinictwo i uczą się konstrukcji językowych. Dlatego nasze kursy hiszpańskiego są dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, które przyswajają nowy język podczas zabaw, gier i śpiewania piosenek. Na lekcjach hiszpańskiego słuchamy piosenek, śpiewamy, tańczymy, rysujemy i kolorujemy, wykonujemy prace plastyczne, chcąc przede wszystkim wykorzystać różne metody poznawcze, a także ponieważ dzieci uczą się szybciej, kiedy są zaangażowane w zadania wzbudzające ich zainteresowanie.

Kursy dla młodzieży. Na kursach skierowanych do młodzieży wykorzystywane są takie samy metody nauczania jak dla dorosłych. Opierają się one na zasadzie, że nauka staje się efektywna jeśli język jest stosowany w rzeczywistych kontekstach oraz w celu realizacji konkretnych potrzeb komunikacji. Jeśli chodzi natomiast o tematy zajęć, to są one dostosowane do zainteresowań i potrzeb młodzieży. Wykorzystuje się materiały i ćwiczenia specjalnie opracowane dla nastolatków.

Lektorzy. Hiszpański jest językiem ojczystym wszystkich lektorów Instytutu Cervantesa w Krakowie. Mają oni wyższe wykształcenie humanistyczne, a ponadto posiadają specjalistyczne przygotowanie do nauczania hiszpańskiego jako języka obcego i stale podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalnych kursach doskonalenia nauczycieli. Wielu z nich to autorzy fachowych publikacji dotyczących języka hiszpańskiego.

Grupy
. Maksymalnie 12 osób. Z powodów organizacyjnych Instytut zastrzega sobie prawo anulowania planowanych kursów, w przypadku nie zebrania się odpowiedniej liczby chętnych.

Miejsce zajęć. Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu przy ul. Kanoniczej 12 (I piętro). Wszystkie sale wyposażone są w sprzęt audiowizualny (tablice interaktywne, projektory  multimedialne).

Instytut Cervantesa jest instytucją państwową, która została utworzona w 1991 roku przez państwo hiszpańskie. Celem naszej instytucji jest upowszechnianie na całym świecie języka hiszpańskiego oraz dorobku kulturowego wszystkich krajów hiszpańskojęzycznych. Nasza siedziba mieści się w Madrycie, ale jesteśmy obecni w 77 miastach całego świata począwszy od Sidney po Nowy Jork, od Pekinu po Lizbonę, od Tokio do Paryża, od Casablanki po Kuala Lumpur. W Polsce Instytut Cervantesa został otwarty w listopadzie 1991 roku w Warszawie, a w Krakowie w 2004 roku, z siedzibą na jednej z najbardziej zabytkowych ulic miasta – Kanoniczej. Działalnością Instytutu Cervantesa kieruje Rada Patronacka, której Prezesem Honorowym jest Król Hiszpanii a Przewodniczącym premier rządu hiszpańskiego. Obecnie stanowisko Naczelnego Dyrektora Instytutu Cervantesa piastuje pan Víctor García de la Concha. Członkami Rady Patronackiej są ważni przedstawiciele kultury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej, jak laureat literackiej Nagrody Nobla Gabriel García Márquez, Mario Vargas Llosa, jak również przedstawiciele świata akademickiego i Królewskiej Akademii Języka oraz innych instytucji społecznych i kulturalnych.

Stań się częścią hiszpańskiego świata wraz z nami!

ul. Kanonicza 12

cracovia@cervantes.es