Fisher Price
rysuj
Zielona Sowa
Zielona Sowa
Na pewnym szarym, zapomnianym podwórku mieszka kulawa Kaczka. Nikt jej nie odwiedza, a i sama Kaczka nie angażuje się zbytnio w poszukiwanie przyjaciół. Wszystko się zmieni, gdy na jej podwórko zawita ślepa Kura. Kaczka początkowo się cieszy, w końcu rzadko ma okazję spotkać kogoś, komu wiedzie się gorzej niż jej samej.

Nieznajoma jednak sprawia wrażenie, jakby bycie ślepą Kurą było dla niej najoczywistszą i najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Co więcej, proponuje Kaczce wspólną wyprawę do miejsca, w którym spełniają się nawet najbardziej sekretne marzenia. I choć Kaczka wcale nie ma ochoty opuszczać swojego domu, pod skrzydło z Kurą pokonuje ścieżki w gęstym lesie, mosty nad urwiskami i mroźne pustkowia. Dokąd dojdą? I czy spełnią się ich życzenia?

film

KULAWA KACZKA I ŚLEPA KURA we Wrocławskim Teatrze Lalek to jedno z pierwszych w Polsce przedstawień sensorycznych, którego integralną częścią jest audiodeskrypcja – rozumiana nie tylko jako narzędzie dostępności, ale strategia artystyczna.

Audiodeskrypcja to po prostu słowny opis tego, co w spektaklu (albo w filmie czy na obrazie) widać. Powstała jako wsparcie dla osób doświadczających trudności w widzeniu, np. osób z niepełnosprawnością wzroku. Ale audiodeskrypcja to także znakomita zabawa i wyzwanie dla wyobraźni: bo czy zastanawialiście się kiedyś, jak brzmią obrazy? Na ile sposobów można opisać świat? Albo czy każdy z nas, słysząc jakieś słowo, wyobraża sobie dokładnie to samo?

Ulrich Hub, dramatopisarz znany w Polsce m.in. z chętnie inscenizowanej sztuki „Na Arce o ósmej” jest również autorem pełnych humoru książek dla dzieci. Adaptacji wydanej niedawno w Polsce przez Dwie Siostry „Kulawej kaczki i ślepej kury” podjął się zespół skupiony wokół aktora WTL, reżysera i pasjonata lalkarstwa Tomasza Maśląkowskiego. Projekt powstały w koprodukcji fundacji LALE.Teatr i Wrocławskiego Teatru Lalek jest wyjątkowy nie tylko ze względu na intrygującą historię głównych bohaterek, ale również środki wykorzystane przy jego realizacji.

Spektakl na podstawie książki Ulricha Huba w przekładzie Elizy Pieciul-Karmińskiej (tytuł oryg. LAHME ENTE, BLINDES HUHN)

Kulawa kaczka i ślepa kura (5+)

Spektakle

20 grudnia, godz. 9.30
29 grudnia, godz. 11 i 13

Zachęcamy do zakupu biletów na spektakl drogą internetową pod adresem: bilety.teatrlalek.wroclaw.pl

261 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson) oraz najpopularniejszych baśni. Gra jednak nie tylko klasykę. Ostatnie premiery to w większości …

Adres:
pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław
Kontakt:

71 335 49 01
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl
https://www.teatrlalek.wroclaw.pl
facebook