Weleda

Królik Bugs i przyjaciele

📅 piątek 26.03.2010 do sobota 17.04.2010
Królik Bugs i przyjaciele

26 marca w Centrum Handlowym Janki startuje wyjątkowa akcja z udziałem bohaterów kreskówek Looney Tunes (Zwariowane Melodie) z Królikiem Bugsem, Tweetym, Kaczorem Daffym, Kojotem, Kotem Sylwestrem i Diabłem Tasmańskim Tazem na czele. W ciągu najbliższych 10 miesięcy Królik Bugs wraz ze swymi filmowymi przyjaciółmi odwiedzi 12 polskich miast.

W każdym z nich stanie ogromny namiot o powierzchni 600 m², wypełniony sportowymi atrakcjami. W ciągu co najmniej 2 tygodni każde dziecko będzie mogło bezpłatnie uczestniczyć w aktywnej zabawie. W towarzystwie ulubionych bohaterów przejdzie kolejne stopnie wtajemniczenia w aktywny tryb życia: od gry w piłkę, przez mini-golf, wspinaczkę, zjeżdżalnię aż po kręgle. Będzie miało szansę wykazać się sprawnością, hartem ducha i umiejętnością pracy w zespole.

Po zaliczeniu toru przeszkód każdy młody uczestnik otrzyma honorowe członkowstwo w drużynie Bugsa, imienny Dyplom, zdjęcie z ulubionym bohaterem oraz upominki z wizerunkami postaci Looney Tunes.

Projekt skierowany jest głównie do dzieci w wieku od 5 do 12 lat, ale doskonałą zabawę i opiekę zapewnimy również maluchom.

Zaszalej z Drużyną Bugsa!
to akcja, która przy udziale bohaterów Looney Tunes promuje aktywny tryb życia. Jej celem jest pokazanie dzieciom i ich rodzicom, jak połączyć beztroską zabawę z aktywnością fizyczną. Mali uczestnicy doświadczą radości czerpanej z ruchu, odkryją świat pełen różnorodnych wrażeń i niepowtarzalnych emocji.

Zaszalej z Drużyną Bugsa! to część długofalowego, międzynarodowego programu Looney Tunes Active!, stworzonego przez Warner Bros. z myślą o promowaniu aktywności fizycznej wśród dzieci. Pasywny tryb życia, brak ruchu coraz bardziej charakteryzują współczesną cywilizację i determinują styl życia najmłodszych. Aktywne spędzanie wolnego czasu jest bardzo ważnym elementem dla zdrowego i prawidłowego rozwoju dzieci. Wyrabia właściwe postawy, uczy cierpliwości, samodyscypliny a przy tym dostarcza wiele radości.
Postaci Looney Tunes są ucieleśnieniem pozytywnej energii i aktywności. Od wielu pokoleń cieszą się niesłabnącą popularnością, są uwielbiane za swój humor i niespożyty dynamizm.

Cieszę się, że program Looney Tunes Active! jest wykorzystywany w Polsce w tak bezprecedensowy sposób – dodaje Anetta Sroczyńska, Country Manager w European Licensing Company, wyłącznym przedstawicielem Warner Bros. Consumer Products w Europie Środkowo-Wschodniej. – W Europie mamy coraz więcej przykładów wykorzystania postaci Looney Tunes do promocji dyscyplin sportowych. We Włoszech czy Hiszpanii stały się one nawet oficjalnymi partnerami Federacji Koszykarskiej. W ten sposób ulubieni bohaterowie naszych dzieci propagują obecnie sport, aktywność, śmiech… szaleństwo!

Pomysł zbudowania olbrzymiej hali, a w niej aktywnego toru przeszkód powstał w wyniku współpracy agencji eventowej Wytwórnia Rozrywki, będącej licencjobiorcą Warner Bros. oraz firmy Apsys Polska, jednego z największych developerów i zarządców centrów handlowych w Polsce. Z myślą o swoich klientach Apsys poszukiwał niespotykanego projektu o wielkim rozmachu, wykraczającego poza czystą rozrywkę i związanego z prospołecznymi wartościami. Unikalny program Looney Tunes Active! okazał się idealną odpowiedzią.

Chcemy uświadomić dzieciom, jak wiele jest możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu i pokazać, że właściwie każda z nich jest doskonałą alternatywą dla komputera czy oglądania telewizji. Oprócz rodziców, do współpracy zapraszamy szkoły, przedszkola, i wszelkie inne instytucje, których zadaniem jest codzienne dbanie o zdrowy rozwój naszych dzieci. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla indywidualnych uczestników jak i dla grup zorganizowanych” – mówi Ewa Flader, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Apsys Polska.

Superzabawę w gwiazdorskim otoczeniu inaugurujemy w Centrum Handlowym Janki, gdzie akcja potrwa do 17 kwietnia.

Następnie ducha aktywności i sportu promować będziemy w kolejnych 11 miastach. Drużyna Królika Bugsa pokona ponad 3.000 km i przez ponad 200 dni będzie zachęcała dzieci do szalonej zabawy.