Krakowskie Targi Książki 2011

📅 piątek 05.11.2010 do niedziela 07.11.2010
Krakowskie Targi Książki 2011

Świętujące swoje 20 urodziny Wydawnictwo Egmont Polska zaprasza na spotkania literackie z autorkami książek dla dzieci i młodzieży – Ewą Nowak, Natalią Usenko oraz Joanną Olech! Te niezwykłe kobiety tworzą fascynujące i pełne zwrotów akcji opowieści, które trafiają do serc dzieci i młodzieży na długie lata, kształtując ich wrażliwość literacką. Dlatego okazji do rozmowy z nimi nie można przegapić! Zapraszamy do odwiedzenia Egmontu na stoisku nr B 38 gdzie będzie można zdobyć autografy autorek. Szczegółowy plan spotkań prezentujemy poniżej:

Piątek, 5 listopada, stosiko B 38:

14.00 – 15.00 Ewa Nowak
autorka bestsellerowej "Bardzo białej wrony" będzie promowała swoją najnowszą powieść "Niewzruszenie"

15.00 -16.00 Joanna Olech
publicystka, ilustratorka, pisarka, autorka wielokrotnie nagradzanej "Dynastii Miziołków", wydanej w Urodzinowej Kolekcji Książek Egmontu

Sobota, 6 listopada, stosiko B 38

11.00 – 12.00 Ewa Nowak

Niedziela, 7 listopada, stosiko B 38

11.00 – 12.00 Natalia Usenko
poetka, pisarka, tłumaczka, autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci, w tym wydanej w Urodzinowej Kolekcji Egmontu książki "Wierzbowa 13. Opowieści z Wierzbowej 13"

Ewa Nowak – pisarka, publicystka, autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość popularna wśród młodzieży ze względu na ciepły humor, porusza ważkie dla współczesnej młodzieży problemy i podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Jej powieść "Bardzo biała wrona" otrzymała tytuł "Najlepszej Książki Roku" przyznawany przez Polską Sekcję IBBY.
Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, wydział rewalidacji, kierunek: pedagogika terapeutyczna. Na początku roku ukazała się jej książka "Skorpion i koń Dziąsło", której bohaterami są bliźnięta dwujajowe różnej płci, delikatnie mówiąc – nieprzepadające za sobą i rywalizujące na wszelkie dostępne dzieciom sposoby. Narratorką tej historii jest zwykle u autorki, dziewczynka. Podczas targów autorka będzie promowała swoją najnowszą powieść, która ukazała się w październiku – "Niewzruszenie". Ewa Nowak współpracuje z pismami "Sens", "Cogito", „Victor”, "Junior", "Trzynastka", "Witch", "Zakątek Zwierzątek", "Clifford".

Natalia Usenko – córka Danuty Wawiłow i współautorka wielu jej utworów. Poetka, pisarka, tłumaczka, autorka kilkudziesięciu książek i książeczek dla dzieci (m.in. albumu "333 koty" i "Niesmacznika"). Wiersze zaczęła pisać w wieku przedszkolnym, pierwsza przetłumaczona przez nią książka ukazała się ponad dwadzieścia lat temu. Od wielu lat inspiracją, a czasem również pomysłodawcą pisanych przez nią utworów dla najmłodszych jest jej syn, Kuba. Obdarzona niezwykłym darem zjednywania sobie dzieci jest jedną z bardziej lubianych pisarek. Podczas targów autorka będzie promowała wydaną w urodzinowej kolekcji Egmontu – książkę "Wierzbowa 13. Opowieści z Wierzbowej 13".

Joanna Olech – z wykształcenia grafik, absolwentka ASP. Publicystka, ilustratorka, pisarka, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Debiutowała w 1991 w "Świecie Młodych". Publikuje artykuły w Gazecie Wyborczej, Tygodniku Powszechnym, Nowych Książkach i in. Wydała dla dzieci: "Gdzie diabeł mówi do usług" (Egmont, 1997), "Trudne słówka" (Egmont, 2003) i książki nagrodzone w dziedzinie literatury: "Dynastia Miziołków" (il. autorskie, Egmont, 1994, 2003; Plac Słoneczny, 1996) – wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 1994, Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego 1995; "Czerwony Kapturek" z il. Grażki Lange – Wyróżnienie Specjalne w konkursie PS IBBY Książka Roku 2005. Nominowana do nagrody "IKAR" 2008 (za promocję książek dla dzieci i młodzieży).