Konwój Muszkieterów Kruszwica

📅 piątek 13.01.2012
Konwój Muszkieterów Kruszwica

Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym, Fundacja działająca przy Grupie Muszkieterów organizuje akcję charytatywną Konwój Muszkieterów. Celem tej kampanii jest wspieranie najbardziej potrzebujących placówek opiekuńczo-wychowawczych i ośrodków pomocy społecznej z miast, w których działają supermarkety Intermarché i Bricomarché. W tym roku, pod hasłem „Konwój Muszkieterów Dzieciom”, kampania organizowana jest już po raz jedenasty.

W tym roku, pomoc finansowa w wysokości 3,5 tys. zł. zostanie przekazana 243 placówkom, wskazanym przez właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché, w tym 13 z województwa kujawsko-pomorskiego. Łącznie do ośrodków w tym regionie trafi blisko 50 tys. zł. W Kruszwicy pomoc Muszkieterów otrzyma Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego.

-Już po raz drugi wspieramy Szkołę Podstawową nr 2, gdyż placówka ta daje wszystkim dzieciom, zarówno normalnie rozwijającym się, jak i tym z ograniczoną sprawnością, szansę wspólnego przebywania, uczenia się oraz zabawy. Dodatkowo dyrektor szkoły wyznaje i promuje ważną ideę, jaką jest – „Uczenie się dla życia a nie dla szkoły” – podkreśla Elżbieta Mikołajczyk, właścicielka supermarketu Intermarché w Kruszwicy.

W ramach tegorocznego Konwoju, Muszkieterowie przygotowali także niespodziankę dla najmłodszych. 13 stycznia, około 60 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego, w tym kilkanaście dzieci z niepełnosprawnością ruchowo-umysłową, będzie miało okazję uczestniczyć w wyjątkowych, interakcyjnych jasełkach. –„Zimowa układanka” to spektakl stworzony z myślą o najmłodszych widzach. Dzieci wraz z aktorami będą mogły układać na scenie ogromne klocki, które po złożeniu utworzą obraz przedstawiający jedną ze scen spektaklu – podkreśla Marek Cyris z Teatru Wariaté.

W trakcie spektaklu Elżbieta Mikołajczyk uroczyście przekaże, p. Dorocie Budner, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Kruszwicy, czek o wartości 3.5 tys. zł.

-Dla małych widzów przygotowaliśmy ponadto dodatkowe niespodzianki: słodkości, drobne upominki oraz nagrody w konkursach organizowanych przez Teatr Wariaté – podkreśla właścicielka kruszwickiego Intermarché.

Więcej informacji na temat Konwoju Muszkieterów będzie można znaleźć na plakatach promujących akcję, w gazetkach handlowych, na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl oraz www.bricomarche.pl, a także w lokalnej prasie.

Jednym z patronów medialnych Konwoju Muszkieterów w 2011 roku jest portal miastodzieci.pl.

Informacje o Fundacji Muszkieterów

Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 r., a jej głównym celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, zwłaszcza dzieciom z domów dziecka. Fundacja, zgodnie z wartościami Grupy Muszkieterów dotyczącymi dzielenia się zyskami z potrzebującymi, podejmuje na co dzień liczne inicjatywy dobroczynne i prospołeczne w miejscowościach, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 190 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów licząca obecnie 168 supermarketów Intermarché oraz 79 sklepów Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. W 2010 r. jej obroty przekroczyły 3.6 mld zł. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska.

Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. Sieć 3 760 sklepów, 3 000 niezależnych przedsiębiorców, 130 000 pracowników to liczby wskazujące na wiodącą pozycję Grupy Muszkieterów wśród europejskich sieci handlowych. Jako zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców Grupa Muszkieterów jest w Europie liderem wielkiej dystrybucji.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl